Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

KULTURA

Zawirowania Radomskie

środa, 07 listopada 2018 11:32 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Tym razem usłyszymy muzykę z okolic Szydłowca.

Fundacja Republika Radomska, Radomska Inicjatywa Oberkowa i MOK „Amfiteatr” zapraszają 10 listopada na drugie tej jesieni Zawirowania Radomskie. Cykl dedykowany jest popularyzowaniu tradycji muzycznych i tanecznych regionu radomskiego. To drugie wydarzenie z nową formuła, skupioną na konkretnym fragmencie Ziemi Radomskiej i poszerzonej o warsztaty instrumentalne. - Tym razem usłyszymy muzykę z okolic Szydłowca. Wyjątkowa będzie możliwość usłyszenia harmonii pedałowej. W tamtych okolicach do dziś są muzykanci, którzy grają na tym instrumencie - zapowiada Czesław Pióro

Na wydarzenie składają się warsztaty z wiejskimi mistrzami i koncert do tańca, które odbędą się w budynku Scena Obozisko przy ul. Śniadeckich 2. WARSZTATY (WSTĘP WOLNY - OBOWIĄZUJĄ ZAPISY):

12:30 - 15:00 - przyśpiewek z Danutą i Władysławem Gawędem z Wysokiej;

12:30 - 15:00 - gry na harmonii z Czesławem Adamczykiem ze Skarżyska K.;

16:00 - 18:30 - gry na skrzypcach z Janem Adamczykiem z Budek;

16:00 - 18:30 - taneczne z Janem Wochniakiem z Kłudna. KONCERT DO TAŃCA (WSTĘP PŁATNY - BILET 10 zł):

Od godz. 19:00 do 1:00 zagrają:

- Kapela Braci Adamczyków z Budek: Jan Adamczyk - skrzypce, Czesław Adamczyk - harmonia pedałowa.

- Kapela Józefa Wyrwińskiego z Korzyc: Zofia Ślęzak - skrzypce, Józef Wyrwiński - harmonia, Marian Maj - baraban.

- Uczniowie wiejskich muzykantów: Katarzyna Zedel - skrzypce, śpiew; Katarzyna Szurman - harmonia pedałowa, śpiew; Katarzyna Rosik - bębenek, śpiew; Marta Domachowska - basy, śpiew, Kacper Ciaś - harmonia pedałowa.

ZAPISY NA WARSZTATY e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.tel.: 602-827-342

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie „Kultura ludowa i tradycyjna”. Projekt jest realizowany w ramach wniosku "Radomska Inicjatywa Oberkowa 2018"

UWAGA: Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Zapraszamy do nas: