Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

KULTURA

Spotkajmy się w bibliotece

czwartek, 22 listopada 2018 11:39 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Na dobry początek tygodnia - Światowy Dzień Pluszowego Misia 

Najbliższy tydzień rozpoczynamy obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia - zapowiada Marta Trojanowska z radomskiej biblioteki. W tym roku świętujemy go razem z Przemysławem Wechterowiczem, autorem wielu poczytnych i ujmujących książek dla dzieci. Za książkę „Proszę mnie przytulić” (której bohaterami jest dwójka sympatycznych misiów) został uhonorowany Nagrodą Literacką Miasta Stołecznego Warszawy w kategorii literatura dla dzieci i młodzieży. Książka została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Same spotkania pełne są humoru, dynamiczne, pozwalają dzieciom na aktywność. Warto w nich uczestniczyć! Nasi mali czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z autorem: 26 listopada o godz. 9.30 w filii nr 1  (ul. Osiedlowa 9) oraz 26 listopada o godz. 12.00 w filii nr 16  (ul. Barycka 2)

 W baśniowym nastroju pozostajemy także dzień później. 27 listopada o godz. 10.30 w filii nr 6 (ul. Kusocińskiego 13) mali czytelnicy będą mile widziani na Baśniach Świata, kolejnej odsłonie cyklu spotkań przeznaczonych dla najmłodszych - mówi Marta Trojanowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Po południu pozostaniemy jeszcze na chwilę w nostalgiczno-listopadowym nastroju. 27 listopada o godz. 17.00 odbędzie się promocja książki Marty Trojanowskiej Miały trwać wiecznie… Porcelanowe portrety nagrobne zmarłych w latach 1896-1945 pochowanych na Cmentarzu Rzymskokatolickim przy ul. B. Limanowskiego w Radomiu. Na promocję połączoną z prezentacją fotografii portretów porcelanowych zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 12, sala 36).

29 listopada, godz. 9:30 (uwaga, zmiana godziny spotkania - pół godziny później) odbędą się natomiast zajęcia Arcypalce, arcyprace. Spotkanie z cyklu Pokój Pełen Opowieści oparte zostanie na książkach Pan paluszek Kingi Grabowskiej-Bednarz oraz Arcypalce Marion Deuchars. Prowadzenie: Marta Trojanowska. Na to paluszkowe spotkanie zapraszamy do Filii nr 16 (ul. Barycka 2). W piątkowy wieczór 30 listopada o godz. 17.00 zapraszamy natomiast do Klubu Gier Planszowych na cykliczne spotkanie miłośników planszówek  jak filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13 - mówi Marta Trojanowska.

 

Zapraszamy do nas: