Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

KULTURA

Wydarzy się w bibliotece!

sobota, 02 marca 2019 14:00 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Początek marca obfitujący w wydarzenia w bibliotece.

Od 4 marca w filii nr 16 (ul. Barycka 2) można oglądać dwie ekspozycje: Zwierzęta w obiektywie – wystawę fotografii Magdaleny Błażewicz oraz Krąg grafiki Pawła Płowca

  Magdalena Błażewicz – radomianka, obecnie studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Laureatka wielu konkursów fotograficznych. Jej prace można było oglądać nie tylko w Radomiu, ale również w Skaryszewie, Lipsku, Jedliński, Wierzbicy, Zwoleniu, Iłży czy Pionkach. Jej pasją jest zbieranie widokówek, znaczków pocztowych i starych monet. Kolekcjonuje również autografy znanych ludzi. Największą jednak satysfakcję daje jej fotografowanie znanych ludzi, miejsc i przyrody. "Zwierzęta w obiektywie" to kolejna wystawa, która jest wynikiem wielu podróży Magdaleny, jej pasji i dociekliwości.

Paweł Płowiec – student Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie na kierunku grafiki komputerowej. Absolwent Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki oraz Publicznego Gimnazjum nr 3 im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Na co dzień zajmuje się UI Designem, projektowaniem stron, sklepów, aplikacji i interakcji oraz tworzeniem grafiki użytkowej. W wolnym czasie uprawia sport i uczestniczy w spotkaniach branżowych Meetup dla UX/UI Designerów. Interesuje się sztuką współczesną, czerpiąc inspiracje głównie z surrealizmu i minimalizmu. Wystawa „Krąg" nawiązuje do serii książek autorstwa K ōji Suzuki i przedstawia alternatywną ich wersję.

Obie wystawy będą czynne do 31 kwietnia 2019 r.

5 marca o godz. 18.00 - członkowie Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego zapraszają na otwarcie zbiorowej wystawy pt.: Świat według kobiet. Jak wygląda świat według kobiet, jak przedstawią to same kobiety, jak wyobrażają go sobie mężczyźni? Współczesne społeczeństwo tak bardzo zmieniło pozycję i rolę przedstawicieli obu płci, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć wyników takiego rozważania. Bezpowrotnie minął czas jednoznacznie lokującego sprawę stwierdzenia „kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa". Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, Mała Galeria Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Ponadto biblioteka w Radomiu zaprasza na spotkania dla młodszych i starszych:

1 marca o godz. 10.00, Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13 - Słowo i rytm. zabawy logopedyczne dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Prowadzenie Ewa Murawska - logopeda

 5 marca o godz.11.4,  Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9 - Warsztaty z edukacji finansowej dla uczniów szkół średnich poprowadzi Lidia Krzyżyk-Chrząstek, trener edukacji finansowej. Podczas warsztatów uczymy młodzież jak zarządzać własnymi pieniędzmi i mieć odpowiedni stosunek do wartości pieniądza.

7 marca o godz. 10.30, Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A - ADA to wypada - zajęcia literacko-plastyczne w ramach Dwójkowej Akademii Czytelnika. Prowadzenie: Aleksandra Michalska

 7 marca, godz. 11.40, Filia nr 16, ul. Barycka 2 - Akademia Zdrowia Forever.  Ja, inni, moje pasje i zarobki – trzecie spotkanie dotyczące oszczędzania prowadzone przez Lidię Krzyżyk-Chrząstek, skierowane do uczniów klas 8 szkoły podstawowej.

Zapraszamy do nas: