Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

KULTURA

Weekend w Amfiteatrze

poniedziałek, 04 marca 2019 10:02 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MOK Amfiteatr
Elżbieta Warchoł

Będzie bluesowo, jamowo, gawędziarsko, sentymentalnie i bałkańsko!

Amfiteatr serwuje paletę dań dla każdej grupy wiekowej i ma nadzieję zaspokoić kulturalne potrzeby nawet najbardziej wybrednego audytorium - zapowiada Katarzyna Wiśniewska z MOK Amfiteatr

Po dłuższej przerwie wraca cykl "Jam session w Amfiteatrze". Na pierwszy, prawie już wiosenny ogień odpalamy w piątek, 8 marca, bluesa. Gospodarzem wieczoru będzie zespół Art Blues Band. Ich styl jest mieszanką doświadczenia z młodością, z przewagą pierwszego. Grupa powstała z inicjatywy gitarzysty Artura Stępnia, który zaprosił do współpracy znanych mu i grających już ze sobą muzyków. W tym składzie jednak spotkali się po raz pierwszy. Próby rozpoczęły się wiosną 2018 r., a latem zespół wystąpił już podczas Suwałki Blues Festival na dwóch koncertach. Repertuar Art Blues Band stanowią przede wszystkim utwory z klasyki światowego bluesa. Zespół tworzą: Krzysztof Szczęśniak – śpiew, instrumenty klawiszowe; Artur Walczak – skrzypce, śpiew; Artur Stępień – gitara; Wojciech Koptas – gitara basowa; Bogusław Stępień – perkusja.

Po koncercie open stage. Zapraszamy muzyków z instrumentami, do Waszej dyspozycji będą: perkusja, wzmacniacz gitarowy oraz basowy. Za barem poczujecie bluesa dzięki Otwarta Wine-Cafe. Start o godz. 20 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1. Wstęp wolny.

Spotkanie z opowieścią znaną i nieznaną

Radomska Grupa Opowiadaczy zaprasza w sobotę, 9 marca, dzieci na spotkanie z niezwykłymi opowieściami. Usłyszymy historie z różnych miejsc i czasów. Zabawne, mądre i z przesłaniem. Przygotujcie się na przedpołudnie pełne niespotykanych zwrotów akcji. Przekonamy się, czy będąc w jednym miejscu można podróżować po dalekich krainach spotykając najróżniejszych bohaterów. Radomska Grupa Opowiadaczy zawiązała się na początku 2017 roku. Do tego czasu spotyka się regularnie, ćwiczy i występuje. Członkowie grupy to indywidualności o różnych zainteresowaniach i charakterach, jednak łączy ich pasja do snucia opowieści i zabawy słowem. Radomscy opowiadacze występowali m.in. na Dniach Radomia, w Fosie pełnej kultury i na wieczorach opowieści w Amfiteatrze. Wystąpią: Agata Dzik, Bartłomiej Kopiński, Ryszard Ryziewicz, Robert Jabłoński. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5. Tam też w godz. 10-12 posłuchacie opowieści niesamowitej treści.

Goździk w butonierce

Zapraszamy radomianki i radomian 9 marca o godz. 16 na spotkanie pełne wspomnień na „Scenie Obozisko”. Razem z inicjatorką „Radom.Retrospekcja”, Barbarą Łopytą, obejrzymy zdjęcia z dawnych lat osiedla i budowy dużej sceny oraz poznamy nieznane dotąd historie z Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”. Będzie to także okazja do snucia wspólnych opowieści dotyczących... wydarzeń, jakie przez niemal 40 lat miały miejsce w Amfiteatrze! Rozmowy odbędą się przy słodkim poczęstunku i kawie. Z okazji Dnia Kobiet będzie mieć dla Pań niespodziankę. Początek spotkania o godz. 16. Zapraszamy do budynku „Sceny Obozisko” przy ulicy Śniadeckich 2. Wejście od ulicy Śniadeckich lub ulicy Mochnackiego. Wstęp wolny.

Wkręć się w muzykowanie – Roztańczone Bałkany

Kuźnia Artystyczna zaprasza w niedzielę, 10 marca, na kolejne spotkanie „Wkręć się w muzykowanie”, które jest formą rodzinnych, twórczych spotkań. Dzieci w sposób aktywny doświadczają ciekawych przygód, poznając inne kultury oraz muzykę z różnych strony świata. Podczas kolejnego spotkania wyruszymy w muzyczną podróż po krajach bałkańskich. Dowiemy się, gdzie odbywa się największy festiwal trąbki oraz kto zwiastuje wiosnę w Bułgarii. Wkręcamy się w muzykowanie poprzez zabawę, śpiew, ruch, elementy wspólnego tworzenia, a także muzykę na żywo, poznając różne instrumenty . Prowadzenie: Kinga Bobienko. Warsztaty o godz. 10 i 12. Kupując bilet, wybierają Państwo godzinę zajęć. Wstęp: 10 zł – wejście rodzinne (1 dziecko + 1 dorosły). Bilety na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej. Na wydarzenie dostępne są bilety zniżkowe wyłącznie dla posiadaczy „Karty Rodziny Osoby z Niepełnosprawnością”.

Zapraszamy do nas: