Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

KULTURA

Inspirator kultury 2019

czwartek, 14 marca 2019 10:06 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MOK Amfiteatr
Elżbieta Warchoł

Zgłoś swój pomysł

Warsztaty, spotkanie ze znanym artystą, wydarzenie kulturalne? Zaproponuj, co chciałbyś zorganizować w Amfiteatrze, a my Ci w tym pomożemy! Na Wasze pomysły czekamy od 18 marca do 15 kwietnia - mówi Katarzyna Wiśniewska z MOK Amfiteatr.

MOK „Amfiteatr” zaprasza radomian do udziału w drugiej edycji konkursu na kulturalną inicjatywę, którą my sfinansujemy – „Inspirator kultury 2019”. Chcemy zachęcić mieszkańców Radomia do odkrywania i rozwijania swoich pasji, do zaangażowania się w kreowanie życia kulturalnego swojego otoczenia. Najlepszym projektom zapewnimy wsparcie merytoryczne, promocyjne i finansowe. Szczególnie wysoko punktowane będą inicjatywy włączające lokalne talenty: zarówno indywidualnych twórców, jak i grupy nieformalne z Radomia; realizowane w przestrzeni miejskiej; nawiązujące w sposób twórczy do tradycji i zwyczajów miasta; angażujące możliwie dużą liczbę mieszkańców Radomia we wspólne działania;  międzypokoleniowe; włączające osoby 50+ i/lub młodzież gimnazjalną i licealną; włączające osoby z niepełnosprawnością; integrujące różnorodne formy działalności kulturalnej. Inicjatywy kulturotwórcze będą realizowane na terenie Radomia w drugiej połowie 2019 roku.

Zgłoszenie do konkursu (Aplikacja konkursowa), podpisane imieniem i nazwiskiem Autora, należy przesłać/dostarczyć w terminie od 18 marca do dnia 15 kwietnia 2019: drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście: w biurze Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” w Radomiu, ul. Parkowa 1 do godz. 16.00 dnia 15 kwietnia 2019 w kopercie z dopiskiem: „Inspirator kultury. Konkurs na Wasze kulturalne pomysły”. Budżet konkursu to 13 000 zł, maksymalny koszt realizacji jednej inicjatywy to 4000 zł. Projekty, które zrealizujemy, wybierzemy wspólnie podczas głosowania. Regulamin zgłaszania i wyboru inicjatyw i Aplikacja konkursowa na stronie www.amfiteatr.radom.pl

W ubiegłym roku realizowaliśmy projekty: "Raz się żyje - historie pisane rowerem", "Chlapidła - warsztaty action painting", "Uwolnij swój beat - warsztaty beatboxu" i "Szkoła młodych mistrzów pióra - warsztaty literackie dla młodzieży" - przypomina Katarzyna Wiśniewska.

Zapraszamy do nas: