Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

KULTURA

Wystawa prac Marty Sokół

czwartek, 14 marca 2019 23:21 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Marta Sokół
Elżbieta Warchoł

Co można wyczarować z kawałka drewna czy zardzewiałego metalu? 

Galeria Domu Kultury "Idalin" zaprasza 21 marca na wernisaż wystawy rzeźb i form przestrzennych autorstwa Marty Sokół. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

Marta Sokół z wykształcenia jest magistrem geografii. Fascynuje ją kultura wsi - jej tradycja, obyczaje i architektura. Jej anioły powstają ze starego drewna, które ma duszę.  Jego nierówności, wklęśnięcia i ubytki opowiadają historię z przeszłości, są jak książka ze wspomnieniami, a tej się przecież nie wyrzuca.  Drewniane elementy znalezione na mazowieckiej wsi, łączy z metalem znalezionym na złomie, nadając formie anioła wyjątkowy, rustykalny charakter.  Mieszka w otulinie Puszczy Kozienickiej, gdzie otworzyła swoją autorską "Galerię Pod Aniołem". Prace Marty Sokół gościły na wielu wystawach i wernisażach, między innymi na Festiwalu "Dwa Brzegi" w Mięćmierzu. Podczas festiwalu "Kameralne Lato" odbywającego się rokrocznie w Radomiu, anioł artystki był nagrodą publiczności. Współpracuje z fundacją Ronalda Mc Donalda z siedzibą w Krakowie.  Swoje prace oddaje na wszelakiego rodzaju aukcje charytatywne, pomaga w ten sposób chorym dzieciom.  Jej prace można znaleźć w kilku galeriach w Polsce. (za: DK Idalin)