Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów - odpust Porcjunkuli              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Iłża
Dziś jest: Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

KULTURA

Spotkania z cyklu "Wieczory z gwiazdą"

środa, 20 marca 2019 12:07 / Autor: Elżbieta Warchoł
Fot. z archiwum artystki.
Elżbieta Warchoł

Nowy cykl spotkań w Elektrowni

Pierwsze spotkanie odbędzie się w o niedzielę, 31 marca. Po wielkim sukcesie ,,Wieczorów z Mistrzem”, gdzie przypomnijmy, wielcy polscy aktorzy: Emilia Krakowska, Ignacy Gogolewski, Magda Zawadzka, Daniel Olbrychski i Olgierd Łukaszewicz, wspominali swoje wielkie kreacje filmowe oparte o dzieła polskiej literatury - rozpoczynamy nowy cykl spotkań z publicznością - mówi Kinga Maszczyńska z Elektrowni.

Nowy cykl spotkań zatytułowaliśmy ,,Wieczory z Gwiazdą”. W  ostatnią niedzielę marca  ,,Elektrownia” gościć będzie Dominikę Ostałowską, wspaniałą aktorkę, absolwentkę Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktorka jest laureatką bardzo prestiżowej ,,Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza” za rolę Marianny w ,,Opowieściach lasku wiedeńskiego’’ w Teatrze Ateneum - mówi Kinga Maszczyńska.

Od 2000 roku Dominika Ostałowska występuje w Teatrze Powszechnym w Warszawie.  Najbardziej znane kreacje filmowe stworzyła w Łagodnej Mariusza Trelińskiego na podstawie dzieła Fiodora Dostojewskiego, Historiach miłosnych Jerzego Stuhra, Wojaczku Lecha Majewskiego oraz Daleko od okna Jana Jakuba Kolskiego na podstawie opowiadania Hanny Krall. Zagrała również kilkanaście ról w Teatrze Telewizji, m.in. w Niektórych gatunkach dziewic Domana Nowakowskiego, Dybuku Szymona Anskiego, Grzechach starości Macieja Wojtyszki oraz Tristanie i Izoldzie Ernesta Brylla. W 2009 była członkiem jury 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Od listopada 2012 prowadzi program Tajemnice Rezydencji  Jest także ambasadorką kanału ID (Investigation Discovery). W 2013 była prowadzącą program Stalking – zła miłość na kanale ID. Jest też ambasadorką kampanii społecznej Stop Stalking[. Od 2000r. gra w serialu telewizji polskiej ,,M-jak miłość” rolę Marty Wojciechowskiej-Budzyńskiej, córkę Mostowiaków. Kolejnym gościem, już  12 kwietnia 2019 roku, będzie Agnieszka Więdłocha. Jest ona laureatką „Złotej Maski” – łódzkiej nagrody teatralnej – za najlepszy debiut sezonu 2009/2010. Rozpoznawalność przyniosła jej rola Leny Sajkowskiej w serialu TVP ,,Czas honoru”. To również gwiazda produkcji takich przebojów filmowych ostatnich lat jak: ,,Kobieta sukcesu”, ,,Planeta singli 2” i ,,Planeta singli 3’’.

 Comiesięczne spotkania z tego cyklu będą się odbywały w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, przy ul. Kopernika 1.

 Spotkanie z Dominiką Ostałowską w niedzielę, 31 marca, o godz.16.00. Bilety w cenie; 15 zł normalny, 7 zł ulgowy dla emeryta/rencisty

 

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60