Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

KULTURA

Kolejna odsłona cyklu Wolność 24/7

poniedziałek, 08 kwietnia 2019 17:58 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MOK Amfiteatr
Elżbieta Warchoł

Koncert i debata na temat wolności w sztuce w MOK Amfiteatr.

12 kwietnia wieczorem MOK Amfiteatr zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Wolność 24/7". Tym razem na scenie Kawiarni Artystycznej wystąpi Tymon Tymański, który z sobie właściwą charyzmą i przekorą interpretować będzie teksty Grzegorza Ciechowskiego. Po koncercie debata na temat wolności w sztuce. Wezmą w niej udział: Tymon Tymański i radomski malarz, artysta Łukasz Rudecki

Koncert pod hasłem TYMAŃSKI/CIECHOWSKI to intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty. TYMAŃSKI/CIECHOWSKI nie jest kolejnym koncertem pod hasłem „tribute to". To bardziej sentymentalna podróż do źródeł dawnej, młodzieńczej fascynacji. Losy Tymańskiego i Ciechowskiego przecinały się kilkakrotnie, choć za życia tego drugiego nie doszło między nimi do współpracy. W latach 2014-2015 Tymański był frontmanem zespołu Nowe Sytuacje, złożonego m. in. z byłych muzyków legendarnej Republiki. Jako "dziecko Republiki" jest też bardzo często i chętnie zapraszany przez organizatorów corocznego koncertu pamięci Ciechowskiego, organizowanego przez toruński klub Od Nowa.

Początek koncertu 12 kwietnia, w piątek, o godz. 19 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1. Bilety po 35 zł w przedsprzedaży i po 45 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona!

Po koncercie debata na temat wolności w sztuce. Razem z Tymonem Tymańskim i radomianinem, malarzem, profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuki UTH w Radomiu, Łukaszem Rudeckim, Organizatorzy porozmawiają m.in. o tym, ile wolno artyście - czy wszystko? Czy sztuka jest cenzurowana, czy powinna być? Czy są granice artystycznej prowokacji?

Zapraszamy do nas: