Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

KULTURA

Spotkania, dyskusje, wystawy

piątek, 19 kwietnia 2019 13:49 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Biblioteka zaprasza zaraz po Świętach Wielkanocnych!

23 kwietnia, godz. 17.0, Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9. Kto czyta - żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany. Słowa Józefa Czechowicza posłużyły nam za motto spotkania z radomskimi pisarzami: Grzegorzem Bartosem, Ewą Podsiadły-Natorską, Anną Liwinek i Adrianem Szarym, z którymi będzie można porozmawiać o książce… i nie tylko. Moderatorem dyskusji będzie Izabela Krasińska. Spotkanie zorganizowane z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

 24 kwietnia, godz. 12:00, Filia nr 16, ul. Barycka 2. Opowieści z kuferka babuni – quiz wiedzy o baśniach i bajkach. Spotkanie zorganizowane z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (skierowane do dzieci z II i III klas szkół podstawowych)

 24 kwietnia, godz. 17.00, Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13. Dyskusyjny Klub Książki - cykliczne spotkanie przeznaczone dla wszystkich miłośników literatury. Tym razem będziemy dyskutować o książce Tuwim. Wylękniony bluźnierca Mariusza Urbanka.

 24 kwietnia, godz. 17.00, Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9. Wiosna, wiosna, ach to ty... Wiersze polskich poetów w recytacji aktorów radomskiego teatru Proscenium z muzyką w wykonaniu Krzysztofa Iwańczuka.

25 kwietnia, godz. 10.30, Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A. Spotkanie Autorskie z Wojciechem Krupą

 25 kwietnia, godz. 12.00, Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, galeria M10. Otwarcie wystawy pokonkursowej Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego Krajobrazy Polskie, edycja VII Barwy krajobrazu. Organizator konkursu: Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych Stylizacji i Usług w Radomiu. Konkurs pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia i patronatem artystycznym Wydziału Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Technologicznego w Radomiu.

 26 kwietnia, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9. Klub Gier Planszowych – cykliczne spotkanie graczy kierowane do czytelników w każdym wieku.

 26 kwietnia, godz. 17.30, Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13. Tygiel - promocja antologii z warsztatów literackich, prowadzonych przez Adriana Szarego, w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży - "ARKA" w Radomiu. W publikacji znalazły się nie tylko wiersze uczestników zajęć, ale także prace nagrodzone i wyróżnione w XXI Regionalnym Konkursie Literackim organizowanym przez SCM "ARKA".

Zapraszamy do nas: