Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

KULTURA

Rusza nabór na 3. Script Wars

czwartek, 09 maj 2019 12:33 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Rusza nabór projektów na 3. edycję Script Wars – Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego. Organizatorzy - Mazovia Warsaw Film Commission i Mazowiecki Instytut Kultury - czekają na scenariusze pełnometrażowych filmów fabularnych, których akcja osadzona będzie w Warszawie lub na Mazowszu.

Konkurs skierowany jest do profesjonalistów i debiutantów. Organizatorom zależy, żeby region był pełnoprawnym bohaterem w powstających projektach, a twórcy mieli szansę na konsultacje swoich tekstów na możliwie wczesnym etapie. Script Wars i udział w nim ułatwia znalezienie dobrych producentów i kompletowanie budżetów. W przyszłości takie projekty mają szansę być wsparte zarówno organizacyjnie przez Mazovia Warsaw Film Commission jak i finansowo przez Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy. Ponadto wszyscy finaliści i zwycięzcy będą mieli możliwość konsultowania swoich tekstów w ramach grup Atelier Scenariuszowego a wybrane projekty zostaną zaproszone do udziału w pitchingach realizowanych w ramach industry przy Festiwalu Kameralne Lato w Radomiu.

Nadesłane projekty, które pomyślnie przejdą wstępną selekcję, zostaną ocenione przez jury konkursu, które przyzna atrakcyjne nagrody: nagrodę główną w wysokości 15 000 zł, nagrodę drugą w wysokości 10 000 zł i trzecią w wysokości 5 000 złotych.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone jesienią podczas gali zamknięcia Międzynarodowego Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych Cinemaforum w Warszawie.

Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się Magdalena Zarębska-Węgrzyn (Do granicy możliwości), Agnieszka Dąbrowska (Za duży na bajki), Magdalena Załęcka (Dlaczego ludzie łysieją i trwają przy sobie), Kamila Tarabura i Maciej Kazula (Mokradełko), Jędrzej Napiecek (Król, który uciekł), Marcin Ciastoń (Hiacynt), Jagoda Szelc (Delikatny balans terroru) i Piotr Tołoczko (Pomiędzy).

Nabór scenariuszy potrwa do 31 lipca.

Konkurs Script Wars jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, m.st. Warszawy oraz Mazowieckiego Instytutu Kultury. Partnerami wydarzenia są Filmforum oraz Atelier Scenariuszowe. Szczegóły dotyczące Script Wars znajdują się na stronie www.mwfc.pl. Dodatkowe informacje na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem tel. 22 586 42 58.

 

Zapraszamy do nas: