Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

KULTURA

Bibliotekarz Roku 2019

czwartek, 09 maj 2019 20:32 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Kinga Olbromska - Miłosz została Bibliotekarzem Roku 2019.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w czwartek, 9 maja w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu. Wręczenie nagrody głównej poprzedziły życzenia od wiceprezydent Katarzyny Kalinowskiej oraz starosty radomskiego Waldemara Trelki. Starosta nagrodził także wyróżniające się w pracy bibliotekarki z terenu powiatu. Nagrody otrzymały Agata Chmielewska z Pionek oraz Teresa Niewczas z Iłży. Anna Skubisz- Szymanowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu mówiła podczas uroczystości o rosnącej liczbie czytelników oraz planach związanych z remontami biblioteki głównej:

Laureatka tytułu Bibliotekarz Roku 2019 - Kinga Olbromska - Miłosz jest kierownikiem Filii nr 16 na osiedlu Południe. W upominku otrzymała symboliczny kaganek, kwiaty oraz nagrodę finansową. Jak to jest być Bibliotekarzem Roku?:

Nagrodę Bibliotekarz Roku od 10 lat finansuje Czesław Kot, radomianin, miłośnik książek i bibliotek, od lat mieszkający w Edynburgu:

W programie artystycznym dla wszystkich bibliotekarzy wystąpili: Katarzyna Tomas - śpiew, Piotr Szafraniec - piano i aktor Dariusz Jakubowski. Na zakończenie dyrektor biblioteki w Radomiu Anna Skubisz - Szymanowska wręczyła nagrody wyróżniającym się i zasłużonym pracownikom.

Zapraszamy do nas: