Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dziś jest: Wtorek, 23 kwietnia 2024

KULTURA

VII Festiwal Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu

środa, 07 sierpnia 2019 10:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: pixabay
Elżbieta Warchoł

Kocham Cię jak Irlandię- Wilde, Beckett, Shaw i inni. 

Do 30 września br. został wydłużony termin składania deklaracji do uczestnictwa w VII edycji Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu „Kocham Cię jak Irlandię – Wilde, Beckett, Shaw i inni”. Festiwal organizuje Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Festiwal inspiruje młodych ludzi do poszukiwań twórczych, rozwijania swoich zainteresowań i talentów oraz doskonalenia umiejętności artystycznych. W tym roku dodatkowo nacisk położony jest na aktywizację młodzieżowych teatrów amatorskich i środowiska młodzieżowego i popularyzowanie piękna teatru i literatury polskiej odnoszącej się do problematyki i kultury irlandzkiej .  

W tegorocznej edycji uczestnikom proponuje się takie sztuki irlandzkie jak np.:

  1. R.B. Sheridan, „Szkoła obmowy”, Warszawa 1956;
  2. G.B. Shaw „Pigmalion” (wiele wydań) Sztuki przyjemne i nieprzyjemne, t. 1-2, Warszawa 1956;
  3. Oscar Wide „Cztery komedie”. Warszawa 1961;
  4.  W.B. Yeats „Dramaty”, Warszawa 1994;
  5. J.M. Synge „Jeźdźcy do morza”, „Dialog” 1957, nr 3;
  6. Samuel Beckett „Czekając na Godota” (wiele wydań);
  7. Brian Friel „Tańce w Ballybeg, „Dialog” 1993, nr 4.;
  8. Conor Mc Pherson, „Toma”, „Dialog”, nr 11.,
  9. Martin Mc Donagh, „Kaleka z Inishmaan, „Dialog” 1998, nr 5;
  10. Królowa piękności z Leenane i inne sztuki, Warszawa 2002;
  11. Tradycyjnie w opozycji. Antologia młodego dramatu irlandzkiego, Warszawa 2014.

Jak wziąć udział?

Należy wypełnić deklarację na „Karcie zgłoszenia” i przesłać ją do końca września tego roku. Deklaracje uczestnictwa można składać

  • Osobiście (Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy ul. Brechta 3)
  • mailowo na adres: dkpit@mazovia.pl  
  • drogą pocztową, przesyłając zgłoszenia na adres: Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa.

Kto może się zgłaszać?

Zaproszone są szkoły, domy i centra kultury z terenu województwa mazowieckiego oraz organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działające na terenie Mazowsza. Festiwal przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 12 do 20 lat.

Co trzeba przygotować?

Nagrany spektakl należy zamieścić w serwisie internetowym VIMEO lub YouTube lub przesłać za pośrednictwem internetowej platformy do wysyłki plików typu WETRANSFER  w terminie do 7 października 2019 r. Po zamieszczeniu filmu na jednym z wymienionych portali należy przesłać link na adres: anna.grzywacz@mazovia.pl oraz edukacja@teatrpolski.waw.pl .Czas trwania widowiska teatralnego nie powinien być krótszy niż 20 min. i dłuższy niż  60 min.

Przewidziane nagrody

Nagrodą Festiwalu jest m.in. wystawienie przez laureatów na scenie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie wybranego przez Komisję spektaklu oraz warsztaty teatralne zorganizowane przez Teatr.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w:

  • Departamencie Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, przy ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa,
  • Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, ul. Kazimierza Karasia 2, 00-327 Warszawa.

Osoby do kontaktu:

  • Anna Grzywacz, Główny Specjalista Wydziału Kultury Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki – sekretarz Komisji, tel.: 22 59 79 526, fax. 22 59 79 502. e-mail: anna.grzywacz@mazovia.pl
  • Paulina Chodnicka, Specjalista ds. programowo-literackich, edukacja Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, tel.: 22 826 92 71, e-mail: paulina.chodnicka@teatrpolski.waw.pl