Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

Teatr

Małgorzata Potocka: Nie przestraszyć widza

wtorek, 03 września 2019 21:01 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Promocja Teatru, współpraca z instytucjami kultury, zmiana formuły Festiwalu Gombrowiczowskiego to tylko niektóre z założeń programu Małgorzaty Potockiej nowego dyrektora Teatru w Radomiu

Prezydent Radomia Radosław Witkowski we wtorek, 3 września wręczył Małgorzacie Potockiej oficjalny dokument powołujący ją od 1 września 2019 roku na stanowisko dyrektora Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim w Radomiu w obecności dziennikarzy radomskich mediów. Prezydent mówił też swoich oczekiwaniach dotyczących radomskiej sceny:

To wielkie wyzwanie- mówiła podczas spotkania nowa dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu Małgorzata Potocka:

Nadal będzie to teatr powszechny i popularny, który ma swojego widza. Główne kierunki działań to promocja teatru i Radomia, współpraca z instytucjami kultury czy zmiana formuły Festiwalu Gombrowiczowskiego. Dyrektor Małgorzata Potocka przedstawiła główne założenia swojego programu dotyczącego Teatru w Radomiu:

Nie można przestraszyć widza- mówi dyrektor Małgorzata Potocka. Jaki jest zatem widz, który przychodzi na spektakle do radomskiego Teatru?:

Co zobaczą widzowie na dobry początek?:

W swoim programie kierowania Teatrem Małgorzata Potocka proponuje także przeniesienie na scenę wydarzeń związanych z historią Radomia. Ma to być nie tylko nawiązanie do wydarzeń Czerwca' 76:

 Jak oczekuje prezydent Radosław Witkowski projekt teatralny związany z wydarzeniami Czerwca' 76 ma być w 2021 roku częścią obchodów 45 rocznicy protestu robotniczego w Radomiu. W programie premier teatralnych zaplanowanych przez dyrektor Małgorzatę Potocką są wybitne dzieła sztuki światowej i współpraca ze znakomitymi reżyserami. To program marzeń- podkreśla Małgorzata Potocka:

W planach jest ścisła współpraca Teatru z Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli:

Zamiarem Małgorzaty Potockiej jest także przyznawanie po każdym sezonie nagród dla najlepszych aktorów:

W planach jest też powołanie Klubu Teatralnego, kawiarni oraz sklepiku teatralnego:

4 września dyrektor Małgorzata Potocka spotka się z wszystkimi pracownikami Teatru Powszechnego w Radomiu i rozpocznie kierowanie instytucją.

 

Zapraszamy do nas: