Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

KULTURA

Teatr w Radomiu zaprasza na warsztaty

środa, 25 września 2019 09:08 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

W nowym sezonie artystycznym Teatr Powszechny w Radomiu wraca do działalności edukacyjnej i popularyzatorskiej.

W ramach projektów, w których udział będzie bezpłatny, Teatr Powszechny w Radomiu zorganizuje:

- warsztaty dla dzieci młodszych,

- warsztaty teatralne dla dzieci starszych,

- czytania dramatów z udziałem widzów oraz aktorów – amatorów (młodzież, osoby dorosłe)

WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W CZYTANIACH DRAMATÓW I WARSZTATACH TEATR ZAPRASZA NA SPOTKANIA INFORMACYJNE I ORGANIZACYJNE:

Osoby zainteresowane czytaniem dramatów (młodzież i osoby dorosłe) Teatr zaprasza 4 października (piątek) o godz. 18.00, sala 415 (wejście B)

Młodsze dzieci (klasa I-III) chętne do udziału w warsztatach teatralnych Teatr zaprasza  5 października (sobota) godz. 10.00 sala 230 (wejście B), prosimy o przygotowanie wiersza i piosenki

Starsze dzieci (klasa IV-VIII) chętne do udziału w warsztatach teatralnych spotkają się 7 października (poniedziałek) godz. 16.30, sala 415 (wejście B)

W nowym sezonie artystycznym Teatr powraca do działalności edukacyjnej i popularyzatorskiej. W ramach projektu, w którym udział będzie bezpłatny, zorganizujemy:

- warsztaty dla dzieci młodszych, które poprowadzi aktor Teatru Powszechnego Przemysław Bosek. Znajdą się w nich zajęcia z elementami teatru lalkowego, wykorzystując formę zabawową do prezentacji podstawowych pojęć teatralnych i rozbudzania wrażliwości artystycznej. Zwieńczone zostaną publicznym pokazem wspólnie przygotowanego spektaklu.

- warsztaty teatralne dla dzieci starszych, które poprowadzi dramaturg Teatru Nowego w Poznaniu Michał Pabian. Podczas zajęć uczestnicy odbędą ćwiczenia ogniskowane wokół interpretacji tekstu literackiego, podstawowych zadań aktorskich, budowania postaci i współpracy w grupie. Cykl spotkań zakończy się pokazem przedstawienia, powstałym w trakcie warsztatów.

- czytania dramatów z udziałem widzów oraz aktorów – amatorów (młodzież, osoby dorosłe), chętnych do występu przed publicznością i gotowych do zmierzenia się z wyzwaniem, jakim jest interpretacja tekstu literackiego. Opiekunem reżyserskim spotkań będzie dramaturg Teatru Nowego w Poznaniu Michał Pabian.

MODERNIZM CIĄGLE ŻYJE?! Cykl czytań zainauguruje brawurowa tragikomedia Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej „BABA – DZIWO” już 7 października o godz. 18.00 na Scenie Kotłownia. To zabawna, naszpikowana ironicznymi aluzjami satyra polityczna napisana na zamówienie jednego z teatrów na kilkanaście miesięcy przed wybuchem II wojny światowej i grana w Warszawie jeszcze 31 sierpnia oraz 1 września 1939 roku. Autorka stawia diagnozę na temat ludzi niepotrzebnych i odrzuconych ze społeczeństwa, którzy gdy sięgają po władzę w odpowiednim momencie w historii, stają się tyranami. Czy po 80 latach sztuka okaże się aktualnym komentarzem dzisiejszych czasów? Po spotkaniu zapraszamy na dyskusję publiczności z reżyserem i aktorami na temat przeczytanego tekstu.

Osoby zainteresowane czytaniem dramatów (młodzież i osoby dorosłe) Teatr zaprasza 4 października (piątek) o godz. 18.00, sala 415 (wejście B)

Młodsze dzieci (klasa I-III) chętne do udziału w warsztatach teatralnych Teatr zaprasza 5 października (sobota) godz. 10.00 sala 230 (wejście B), nalezy przygotować wiersz i piosenkę. Starsze dzieci (klasa IV-VIII) chętne do udziału w warsztatach teatralnych zapraszamy 7 października (poniedziałek) godz. 16.30, sala 415 (wejście B). Zgłoszenia przyjmuje (drogą telefoniczną i e-mailową) Jolanta Korłub – Ogonkowska tel. 48 386 52 08, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miasta Radom.

www.teatr.radom.pl

Przemysław Bosek – absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie – Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od 2010 r. związany z Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Występuje głównie na lalkowej Scenie Fraszka. Współpracuje również z radomskimi szkołami i przedszkolami jako pedagog, logopeda i neurologopeda. Michał Pabian – dramaturg, twórca adaptacji teatralnych, językoznawca. Na stałe związany z Teatrem Nowym w Poznaniu. Interesuje się kolażem literackim i strategiami ‚mówienia’ w dramatycznych formach scenicznych. Studiował Indywidualny Tryb Studiów na Wydziale Polonistyki UJ i krakowskiej AST oraz w Berlinie - HumboldtUni. Do tej pory miał przyjemność współpracować z Marcinem Liberem, Cezim Studniakiem, Marcinem Wierzchowskim, Natalią Korczakowską, Małgorzatą Warsicką, Piotrem Kruszczyńskim. Autor tekstów dramatycznych wystawianych m.in. w Teatrze Śląskim, Teatrze Nowym w Poznaniu, Lubuskim Teatrze Dramatycznym. Fascynuje się językiem Doroty Masłowskiej i Adama Mickiewicza, romantycznie godząc niekiedy nowoczesność i historię. W 2019 otrzymał nagrodę za najlepszą adaptację „Beniowskiego” Juliusza Słowackiego w finale konkursu Klasyka Żywa.

Zapraszamy do nas: