Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020

KULTURA

Koncerty w Amfiteatrze

poniedziałek, 07 października 2019 07:46 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MOK Amfiteatr
Elżbieta Warchoł

Amfiteatr przygotował dla melomanów niezwykle różnorodne koncertowo rozdanie

Zaprosimy na klimaty folkowe i elektroniczne, a także na spotkanie z legendami: Krzesimirem Dębskim oraz Smolikiem- zapowiada Katarzyna Wiśniewska z MOK Amfiteatr.

 11 października o godz. 19 "Pod 13-tką" Zwierzę natchnione. Zwierzę Natchnione to zespół wykonujący muzykę w klimacie mistyczno-folkowym, pełnym smętnych gawęd, pradawnych rytuałów i transowych zapętleń. Teksty to opowieści o przyrodzie, jej cyklach i zależnościach, od robaka drążącego ścierwo, po cywilizacje dwunożnych-nieopierzonych, o nieuchronności śmierci i niezwykłości życia. Część z nich została opublikowana w tomiku wierszy "Otulisko" (wyd. Miniatura 2014). Koncerty Zwierzęcia Natchnionego towarzyszyły festiwalom filmowym Watch Docs w Starachowicach i Kielcach, otwierały Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa (Skarżysko-Kamienna) i kilkakrotnie stanowiły oprawę muzyczną do filmu niemego Haxan z 1922 roku. Zespół ma na koncie pięć wydawnictw. Ich najnowszy album ukaże się w listopadzie 2019 roku. Wstęp: 5 zł. Bilety na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Koncert "Pod 13-tką" przy ul. Parkowej 1.

 26 października zapraszamy w gościnne mury Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga na koncert Krzesimira Dębskiego z zespołem String Connection! String Connection to najważniejszy polski zespół jazzowy lat 80. Grupa stała się żywą legendą i przeszła do historii jako jedna z najciekawszych formacji nurtu „young power”. Cieszyła się popularnością porównywalną z polskimi gwiazdami rocka, była także naszym muzycznym „towarem eksportowym”. Zespół założyli w 1981 r. trzej byli muzycy grupy Warsztat – skrzypek Krzesimir Dębski, perkusista Krzysztof Przybyłowicz i basista Zbigniew Wrombel – którzy zaprosili do współpracy pianistę Janusza Skowrona. Mniej więcej rok później ukonstytuował się najbardziej znany skład zespołu, który pretendował do miana supergrupy: K. Dębski, J. Skowron, K. Przybyłowicz plus saksofonista Andrzej Olejniczak (ex-Extra Ball i Sun Ship) i basista Krzysztof Ścierański (ex-Laboratorium i Air Condition). Późniejsze roszady personalne (grał z nimi m.in. pianista Andrzej Jagodziński i perkusista Zbigniew Lewandowski) w niczym nie osłabiły pozycji zespołu, który regularnie występował na wszystkich ważnych festiwalach jazzowych w Polsce (Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą) oraz za granicą (Norymberga, Berlin Zachodni, Leverkusen, Hamburg, Paryż, Getxo, Bruksela, Haga, Konsberg, Helsinki, Praha, Bratysława, Le Mans, Debreczyn). Koncertowali USA i Kanadzie, zagrali też dwie duże trasy po Związku Radzieckim. Nagrali dziewięć płyt, w tym dwie na Zachodzie. Magazyn „Jazz Forum” dwukrotnie (1983 i 1984) uznał ich za najlepszą jazzową grupę roku. Chociaż zespół zawiesił działalność pod koniec lat 80., co kilka lat reaktywował się, zwykle w kompletnym składzie, i grywał koncerty. W 2012 r. wydał płytę z nowymi utworami. Oprócz kompozycji Dębskiego znalazły się na niej również utwory Olejniczaka (El Juguete) i Ścierańskiego (Obsession). Początek koncertu o godz. 18 w Sali koncertowej im. K. Pendereckiego, Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga, ul. 25 Czerwca 70. Bilety po 50 zł, po 60 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona!

 16 listopada wieczorem w Kawiarni Artystycznej Amfiteatru "Koko Die + dybiński". Spotkanie z gitarami i syntezatorami. Koko Die to solowy projekt Konrada Nikla - multiinstrumentalisty i wokalisty, na co dzień występującego w zespole Clock Machine. Jego muzyka to nostalgiczna, osobista podróż we wspomnienia. Wspomnienia ludzi, miejsc, zdarzeń, miłości. Słychać w niej wpływy muzyki shoegaze, R&B, czy soulu. Muzyk pracuje nad nową solową płytą, która będzie rewolucją w twórczości artysty i przyniesie zupełnie nowy dźwiękowy krajobraz. Przed koncertem zagra dybiński. To solowa odsłona twórczości Nikodema Dybińskiego. Koncert przyjmuje luźną formę podróży do intymnych, elektronicznych przestrzeni brzmieniowych, wygenerowanych m.in. przy użyciu analogowych syntezatorów i sekwencerów. Początek koncertu o godz. 19 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1. Bilety po 20 zł w przedsprzedaży, po 25 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona! O oprawę i klimat przy barze zadba Otwarta - WINE CAFE.

 8 grudnia wieczorem znów zaprosimy do Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga, tym razem na finał naszego projektu "Wolność 24/7". Zaprezentujemy film dokumentalny, który powstał w ramach warsztatów DO[WOLNOŚĆ] pod okiem artysty wizualnego Piotra Piasty; jego twórcami byli uczniowie z X LO im. S. Konarskiego, a bohaterami Wy - radomianie. Uczniowie szkoły muzycznej, przechodnie, tancerze, "Sprężyści" opowiadali o tym, jak rozumieją wolność, czym ona dla nich jest, jakie widzą dla niej zagrożenia we współczesnym świecie. Po projekcji finałowy koncert dwóch znakomitych artystów - Smolika i Keva Foxa. SMOLIK // KEV FOX to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika - znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera. SMOLIK // KEV FOX to również jeden z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa, a ich pierwszy singiel „Run” przez wielu uznawany był za utwór roku. Od czerwca 2017 płyta ma status platynowej. We wrześniu 2018 miała miejsce premiera QUEEN OF HEARTS czyli najnowszej EP duetu SMOLK//KEV FOX. Składające się na nią 4 utwory, to efekt sesji nagraniowej, która miała miejsce w lutym 2017 w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel. W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii. Bilety w sprzedaży wkrótce na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru.

Zapraszamy do nas: