Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

KULTURA

Czytanie dramatów w Teatrze

wtorek, 29 października 2019 07:16 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Wokół Teatru. Czytanie dramatu „MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST” Doroty Masłowskiej

 

Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza w środę, 30 października na kolejny inspirujący wieczór z dramatem współczesnym w teatrze! Będzie to już drugie nasze spotkanie i kolejne wielkie wyzwanie dla aktorów amatorów, którzy podjęli się tego niezwykle trudnego, ale zarazem bardzo ciekawego i przyjemnego zadania. Jesteśmy pewni, że poradzą sobie z tym tekstem wyśmienicie! Tym razem zaprezentujemy tekst Doroty Masłowskiej „MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST”- mówi Jolanta Korłub - Ogonkowska z radomskiego Teatru.

To śmieszny i poruszający portret polskiego społeczeństwa, rozdartego między narodową dumą i poczuciem wstydu. Za pomocą szalonego, pełnego inwencji języka i ostrego humoru autorka portretuje współczesną Polskę, w której pseudoartyści i medialni celebryci spotykają się z rozczarowaną młodzieżą i żyjącymi na skraju ubóstwa ludźmi z klasy pracującej. Wszyscy próbują utrzymać się na powierzchni toksycznej mieszaniny komercji, katolickiego nacjonalizmu i idealizowanej tragicznej przeszłości. Po spotkaniu zapraszamy na rozmowę z udziałem publiczności, Małgorzaty Potockiej, (dyrektora teatru), reżysera i aktorów na temat przeczytanego tekstu.

WSTĘP BEZPŁATNY. „MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST” już 30 października o godz. 18.00 na Scenie Kotłownia.

Dofnansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Radom.

Zapraszamy do nas: