Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

KULTURA

Spotkanie z Szymonem Hołownią

poniedziałek, 04 listopada 2019 09:43 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

MOK Amfiteatr zaprasza w środę, 13 listopada do Kawiarni Artystycznej na spotkanie z Szymonem Hołownią. Początek o godz. 18 w Kawiarni Artystycznej Amfiteatru przy ul. Parkowej 1. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują bezpłatne wejściówki, które można będzie odebrać w Amfiteatrze 4 i 5 listopada w godz. 8-16. 

Szymon Hołownia (ur. 1976) to polski dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Na koncie ma również nagrodę „Ślad”,MediaTory, "Wiktora Publiczności". Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”,„Newsweeku”, kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1, obecnie wstacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!”, jest też felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej. Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujących działalność Domu Dziecka w Zambii, hospicjum w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Dem. Rep. Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Odznaczony przez Rzecznika Praw Dziecka „Odznaką honorową za zasługi dla ochrony praw dziecka”. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Spotkanie zorganizowane w ramach „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne – kontynuacja”, projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Radomia.

Zapraszamy do nas: