Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

KULTURA

18 Radomski Festiwal Jazzowy

środa, 06 listopada 2019 09:24 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Łaźnia Radom
Elżbieta Warchoł

6 listopada inauguracja Radomskiego Festiwalu Jazzowego

 PROGRAM FESTIWALU: 6 listopada / środa / godz. 18.00 Łaźnia , ul.Żeromskiego 56 / wstęp wolny / GŐRAN LARSEN QUARTET. Göran Larsen pochodzi ze szwedzkiej Uppsali. Gra zarówno na saksofonie tenorowym, jaki i sopranowym. Po raz pierwszy w Polsce pojawił się w roku 1966 i powracał do naszego kraju ponownie w 2003 i 2013, grając koncerty w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Jednym z efektów jego wizyt w Polsce jest płyta p.t. „Alone Together” nagrana w kwartecie razem z Bukowskim, Lemańczykiem i Sowińskim. Lata 1994-2008 Göran spędził w Helsinkach (Finlandia), gdzie był członkiem dwóch jazzowych orkiestr: Opera Big Band i Great Helsinki Swing Big Band. W tym samym czasie prowadził też dwa własne projekty: septet "City-Jazz" Orchestra i kwintet „Talking Tenors”, w którym współpracował z estońskim saksofonistą RAIVO TAFENAU. W latach 70-tych i 80-tych Göran Larsen grał z plejadą amerykańskich muzyków odwiedzających Szwecję w wśród których byli między innymi: Clark Terry, Kay Winding, Tony Scott, Buddy de Franco, Nelson Riddle, Eartha Kitt, Jerome Richardson, Jerry Dodgion. Göran grał również na Intenational Jazz Festival w Vancouver, w Kanadzie w 2002r. Brał również udział w projekcie „Scandinavian weeks" w latach 2001 do 2003 i w ramach tego programu, występował na scenach jazzowych w Bangkoku, Kuala Lumpur i Manilii. Obecnie aktywnie współpracuje z muzykami jazzowymi ze Szwecji, Polski, Finlandii, Litwy, Łotwy i Estonii.Skład formacji: Goran Larsen - saksofony; Wojciech Sanocki - fortepian; Jarosław Michaluk - kontrabas; Radosław Żyła - perkusja 8 listopada /piątek / 2019r. godz. 18.00 - Łaźnia , ul.Żeromskiego 56 - bilety wstępu 30 złotych Grażyna Auguścik i Paulinho Garcia: The Best of Bossa Novaauguscik-kw Najpiękniejsze światowe bossa novy w wykonaniu Grażyny Auguścik – wokalistki o międzynarodowej sławie i fenomenalnym głosie! Towarzyszyć jej będzie świetny, brazylijski gitarzysta – Paulinho Garcia.

Duet Grażyna i Paulinho jest to spotkanie dwóch bliskich sobie światów muzycznych. Dzięki wieloletniej współpracy artystów przy różnorodnych artystycznie projektach udało im się wypracować wspólny i niezwykle oryginalny język muzyczny, który nie daje się porównać z innymi tego typu duetami. Bossa nova w wykonaniu Grażyny Auguścik i Paulingo Garcia to prawdziwy muzyczny brylant.

Grażyna Auguścik to wokalistka o międzynarodowej sławie. Polka, choć od blisko ćwierćwiecza mieszkająca w Stanach. Dyplom ukończenia studiów odebrała z rąk Phila Collinsa i Ala Jarreau. Jej niezwykły głos, zaliczany do najważniejszych w światowym jazzie, pojawił się na kilkudziesięciu płytach. Siłą i barwą głosu Auguścik zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku – piszą między innymi o niezwykłym brzmieniu, swobodzie i własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji, świeżości i inwencji.Koncertowała i nagrywała z takimi sławami, jak Jim Hall, John Medeski, Patricia Barber, Michał Urbaniak i Urszula Dudziak. Przez kilka lat z rzędu (2002-2006) uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn „Jazz Forum”.

13 listopada /środa / godz. 19.00 - Łaźnia , ul.Żeromskiego 56 - wstęp wolny. IWONA SKWAREK & S’KWARTET. TRIBUTE…Na Łaźniowej scenie, po kilku latach przerwy, pojawia się ponownie formacja doskonale znana w środowisku, której trzon stanowi grupa starych, dobrych przyjaciół z muzyczną przeszłością… Tytuł projektu sugeruje chęć podzielenia się z publicznością muzycznymi preferencjami liderów zespołu. Klimaty latino i bossa novy też będą.Iwona Skwarek – wokalistka, nauczyciel. Laureatka Międzynarodowego Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu .Brała udział w niemieckich produkcjach musicalowych ( ,, A. L. Webber Gala”, ,,G. Gershwin Gala” i „Musical’s Classics”), współpracowała z formacjami jazzowymi Simple Accoustic Quartet , Szkill Trio, Kossacz Band i Jarosław Barów Band, Rolland Jazz Quartet, Leliva Jazz Band oraz kabaretem Koń Polski. Udziałem tej wokalistki jest kilka projektów muzycznych, ostatnie to płyty „Późne dziecko” z zespołem Qviat Rycerstwa i „Zapach deszczu” Marcina Lenca”. Jest założycielką i dyrygentką chóru „Gospel Radom” .Jerzy Skwarek – perkusja. Muzyk pracujący w sekcjach akompaniujących czołowym artystom polskiej estrady w kraju i zagranicą. Współpracował z zespołem Włodka Kiniorskiego oraz z orkiestrami showowymi i musicalowymi, z zespołem Koland Band, Jarosław Barów Band kabaretem Koń polski, programem TVN ,, Ananasy z mojej klasy” oraz z Q.R.

Michał Trzpioła - gitarzysta, wszechstronny muzyk. Laureat 1 miejsca w prestiżowym festiwalu gitarowym SOLO ŻYCIA 2013. Gra na stałe w zespole Wojtka Pilichowskiego. Nagrali razem 4 płyty. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku JAZZ I MUZYKA ESTRADOWA. Na koncie także współpraca z takimi artystami jak: Jan Borysewicz, Mietek Jurecki, Kasia Kowalska, Paweł Kukiz.

Andrzej Wartyni - Gitara Basowa. Radomski weteran muzyki jazzowej , bluesowej i rockowej . Zaczynał w latach 70 tych w klubie na OBOZISKU , następnie zastąpił Ryszarda Szpaka w zespole INTEGRACJA , od roku 1987 do 2010 muzyk na statkach wycieczkowych w Royal Caribbean International jako bandleader grupy LOCOMOTION.Obecnie pracownik Młodzieżowego Domu Kultury oraz Kuźni Artystycznej MOK Amfiteatr

Wojciech Gadaszewski - pianista, aranżer, absolwent kierunku jazz i muzyka estradowa na wydziale artystycznym UMCS w Lublinie.

15 listopada / piątek / 2019 r. - Łaźnia , ul.Żeromskiego 56 godz. 18, bilety wstępu 20 złotych. AGNIESZKA HEKIERT z zespołem SOULNATION. Długotrwała współpraca wybitnego bułgarskiego pianisty Konstantina Kostova i wokalistki Agnieszki Hekiert zaowocowała kolejną, doskonalą w swoim brzmieniu płytą SOULNATION. Połączenie słowiańskiej duszy z bułgarską wirtuozerią oplecione głębokim brzmieniem kontrabasu i niesamowitymi rytmami perkusji (grają zdobywcy amerykańskiej nagrody Grammy Paweł Pańta oraz Cezary Konrad). Ta płyta dotyka, porusza, nie pozostawia obojętnym, łamie wszelkie bariery. Szalone improwizacje przeplatają się z wrażliwymi opowieściami, a energia płynąca od samej wokalistki wydaje się łączyć nas ze źródłem. Tę płytę trzeba przeżyć.

Soulnation: Agnieszka Hekiert – vocal; Konstantin Kostov – piano, Cezary Konrad- drums, Paweł Pańta - double bass and bass. Gościnnie na płycie : Jerzy Malek – trumpet, Vladimir Karparov - saksofon. (za: Klub Łaźnia)

Zapraszamy do nas: