Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

KULTURA

23. Regionalny Konkurs Literacki

piątek, 08 listopada 2019 21:05 / Autor: Elżbieta Warchoł
pixabay/SEVENHEADS
Elżbieta Warchoł

Zgłoszenia prac konkursowych do 17 listopada

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka w Radomiu, przy współpracy z Liceum Plastycznym im. Józefa Brandta oraz VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu organizuje 23. Regionalny Konkurs Literacki. Finał konkursu zaplanowany jest na 20 listopada 2019 roku, na godzinę 17.00 w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka” w Radomiu przy ul. Kelles – Krauza 19. Gościem specjalnym będzie Paulina Krajewska, absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych, obecnie studentka UTH w Radomiu, laureatka stypendium artystycznego. Paulina uczestniczyła w cyklicznych warsztatach literackich, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka, a swoją twórczość publikowała w wielu antologiach.

W 23. Regionalnym Konkursie Literackim mogą wziąć udział osoby w wieku od 10 do 18 lat i powyżej 18 roku życia, zrzeszone i niezrzeszone w grupach poetyckich, z terenu Radomia i okolic. Przedmiotem konkursu będzie jeden autorski wiersz lub krótka proza lub praca plastyczna: rysunek, malarstwo, rzeźba, fotografia, technika dowolna, inspirowana życiem i twórczością Jacka Malczewskiego, w 90 rocznicę śmierci malarza urodzonego w Radomiu. Prace wraz z imieniem i nazwiskiem autora, wiekiem i ewentualną nazwą instytucji (szkoły, uczelni, grupy literackiej) nadsyłać należy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 17 listopada 2019 roku. W przypadku prac plastycznych można nadsyłać zdjęcia lub skany.

Nadsyłane prace mogą być już wcześniej publikowane i nagradzane. Zgłoszenie do konkursu jest jednoznaczne ze zgodą na późniejszą, ewentualną publikację utworu lub pracy plastycznej, jak również danych i wizerunku uczestnika, w sprawach związanych z promocją konkursu. Kwestie nie ujęte w regulaminie rozstrzygają organizatorzy.

Zapraszamy do nas: