Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Wtorek, 30 listopada 2021

KULTURA

Aniołek ponownie w Resursie

wtorek, 12 listopada 2019 15:42 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Teatr Resursa zaprasza na spektakl pt: Aniołek

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" zaprasza 15 listopada na spektakl pt. Aniołek, na podstawie powieści Beaty Pawlak w reżyserii Roberta Stępniewskiego. Początek o godz. 18. Wstęp wolny. Piękna, pełna miłości i symboli opowieść o nieoczywistej obecności drugiego człowieka. Tak niezwykła, jak cała historia autorki – podróżniczki, reporterki i dziennikarki, która zginęła w 2002 roku na wyspie Bali.

Bohaterką "Aniołka" jest Karolina. Osoba niemłoda, która – wydawałoby się – swoje w życiu osiągnęła. A jednak zdąży jeszcze pochować męża (który mimo tego wcale nie stanie się w jej życiu mniej obecny), pokochać i być kochaną. "Aniołek" to pełna uroku opowieść o oswajaniu śmierci poprzez miłość, o niewierności i jej konsekwencjach, o kobiecości i o tym... że nigdy nie jest za późno żeby zacząć od nowa. Opracowanie muzyczne - Mateusz Strzelecki. Scenografia - Danuta Piątkowska-Poręba, Robert Stępniewski.

Obsada: Jolanta Nędzi - Karolina, Joanna Tam - Aniołek, Agnieszka Urbańska - Maciejka, Dariusz Wróbel - Maciej, Bartłomiej Stryjski - Listonosz, Aneta Kościelniak - Ewa, Monika Kornafel - Szczupaczkiewiczowa, Robert Stępniewski - Szczupaczkiewicz/Taksówkarz, Karolina Zuchowicz - Idalia Gwizdalanka, Halina Hnatow - Pani Podkolanko, Filip Stępniewski - Staś, Aniela Rudkowska - Muszelka ze specjalnym udziałem Włodzimierza Mancewicza. (za: Resursa)