Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

KULTURA

Czytanie dramatów w Teatrze

wtorek, 26 listopada 2019 14:29 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

39 listopada odbędzie się czytanie dramatu „ABSYNT” Magdy Fertacz

Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza na kolejny inspirujący wieczór z dramatem współczesnym w teatrze! Będzie to już ostatnie w tym roku spotkanie i kolejne wielkie wyzwanie dla aktorów amatorów, którzy podjęli się tego niezwykle trudnego, ale zarazem bardzo ciekawego i przyjemnego zadania.Tym razem Aktorzy Amatorzy pod okiem reżysera Michała Pabiana zaprezentują tekst Magdy Fertacz „ABSYNT” - zapowiada Jolanta Korłub- Ogonkowska z Teatru Powszechnego w Radomiu.

 

„Absynt” to współczesna opowieść o młodej kobiecie, rozpaczliwie buntującej się przeciwko rzeczywistości zdominowanej przez wyścig szczurów i odmawiającej udziału w rodzinnej hipokryzji. Sztuka jest przejmująca w swej trafnej diagnozie kryzysu rodziny, zaniku tożsamości, mechanicznym powtarzaniu podpatrzonych wzorców, myśleniu narzuconymi stereotypami. Siłą dramatu jest ostrość, z jaką krytykuje oparte na pozorach, konformizmie i hipokryzji związki międzyludzkie.

 

„Absynt” został przetłumaczony na wiele języków, wystawiony był między innymi w Teatrze Pozoriszte Lutaka w Mostarze, w Teatrze Tmuna w Tel Avivie, w Teatrze Observatorija w Rydze oraz w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (II nagroda na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych Raport – Gdynia 2006, wyróżnienie w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej). Po spotkaniu rozmowa z udziałem publiczności, reżysera i aktorów na temat przeczytanego tekstu.

 

WSTĘP BEZPŁATNY. "ABSYNT” już 30 listopada o godz. 17.00 na Scenie Kotłownia.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Radom.

Zapraszamy do nas: