Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

KULTURA

Monodram Wiesława Komasy

czwartek, 28 listopada 2019 11:33 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MOK Amfiteatr
Elżbieta Warchoł

MOK Amfiteatr zaprasza na monodram Wiesława Komasy "Jak się wszystko dziwnie plecie"

MOK Amfiteatr kontynuuje literacko-teatralną końcówkę roku. W czwartek, 5 grudnia, zaprasza na monodram Wiesława Komasy "Jak się wszystko dziwnie plecie" na podstawie opowiadania Romana Brandstaettera „Ja jestem Żyd z Wesela” oraz scen z „Wesela” i  fragmentu tekstu ze „Studium o Hamlecie” Stanisława Wyspiańskiego.

- Życie w opowiadaniu Romana Brandstaettera i kreatywność teatralna tego samego życia w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego budują smutny los bohatera mojego monodramu. I tak toczy się ta przedziwna historia Życie –Teatr, Teatr-Życie, którą od prapremiery krakowskiej (1901 rok) grają i oglądają kolejne pokolenia aktorów i widzów. I prawie nikt nie pamięta, że za fikcyjną akcja „Wesela” kryje się coś więcej. Poplątane to wszystko, a jednak prawdziwe – mówi Wiesław Komasa, znakomity, charakterystyczny aktor teatralny i filmowy.

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: WIESŁAW KOMASA. Muzyka:  kompozycja „Lament” DARIUSZA JANUSA. Początek o godz. 19 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1. Wstęp wolny. Spotkanie zorganizowane w ramach „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne – kontynuacja”, projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Radomia.(za: MOK Amfiteatr)

Zapraszamy do nas: