Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

Koncerty

Finał projektu "Wolność 24/7"

poniedziałek, 02 grudnia 2019 11:01 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Po raz pierwszy w Radomiu! - duet Smolik//Kev Fox.

MOK Amfiteatr zaprasza 8 grudnia na finał projektu "Wolność 24/7". W programie premiera dokumentu [DO]WOLNOŚĆ i koncert (po raz pierwszy w Radomiu!) duetu Smolik//Kev Fox.

W 2019 r., 30 lat od pierwszych po II Wojnie światowej, częściowo wolnych wyborów, Amfiteatr postanowił uczcić ten jubileusz cyklem wydarzeń, których bohaterką jest wolność. Wolność w sztuce, wolność jednostki, słowa, obyczajów i wolność rozumiana współcześnie przez różne grupy wiekowe. Zachęcaliśmy do rozmowy o wolności jako wartości – czy docenianej dziś?- mówi Katarzyna Wiśniewska z MOK Amfiteatr

W cyklu „Wolność 24/7” podjęliśmy dyskusję o wolności i prawach kobiet (monodram „Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja”); o wolności, jaka wpisana jest w życie artysty i granicach artystycznej prowokacji (koncert „Tymański-Ciechowski” i debata po nim); o wolności rozumianej i wyrażanej przez radomian (projekt [DO]WOLNOŚĆ).

Podczas finału odbędzie się premiera dokumentu [DO]WOLNOŚĆ, którego twórcami są uczniowie X LO im. Stanisława Konarskiego w Radomiu. Młodzież pod opieką artysty wizualnego Piotra Piasty i wsparciu Pracowni Nowych Mediów przez dwa miesiące rozmawiała z osobami z różnych środowisk o tym, jak rozumieją oni wolność, co dla nich współcześnie znaczy, w czym upatrują dla niej zagrożeń. Po projekcji finałowy koncert dwóch znakomitych artystów – Andrzeja Smolika i Keva Foxa.

SMOLIK // KEV FOX to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika - znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera. SMOLIK // KEV FOX to również jeden z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa, a ich pierwszy singiel „Run” przez wielu uznawany był za utwór roku.

Od czerwca 2017 płyta ma status platynowej. We wrześniu 2018 miała miejsce premiera QUEEN OF HEARTS czyli najnowszej EP duetu SMOLK//KEV FOX. Składające się na nią 4 utwory, to efekt sesji nagraniowej, która miała miejsce w lutym 2017 w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel. W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii.

Finał 8 grudnia o godz. 18 w Sali koncertowej im. K. Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych im. O. Kolberga, ul. 25 Czerwca 70. Bilety po 70 zł w przedsprzedaży, po 80 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru (kasa czynna od pon. do pt. w godz. 9-15; w dniu koncertu bilety będzie można kupić od godz. 17 w szkole muzycznej). Liczba miejsc ograniczona! (za: MOK Amfiteatr)

Zapraszamy do nas: