Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Bolesława Lament, dziewica
Dziś jest: 29 stycznia 2020

KULTURA

Koncert pt. „Święta, święta”

08 grudnia 2019, 10:38 / Autor: Elżbieta Warchoł
pixabay/Free_Photos
Elżbieta Warchoł

Zaprezentowane zostaną utwory świąteczne z całego świata i polskie tradycyjne kolędy. Koncert z udziałem wybitnej aktorki Teresy Lipowskiej.

Dyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia, Włodzimierz Pujanek oraz dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, Iwona Wujastyk, zapraszają na koncert pt. „Święta, święta”. Zaprezentowane zostaną utwory świąteczne z całego świata i polskie tradycyjne kolędy, które w nastrojową opowieść splecie narracja wybitnej aktorki Teresy Lipowskiej. Podczas wieczoru wystąpią artyści reprezentujący różne gatunki i style muzyczne, zarówno muzykę popularną, musicalową, jak i klasyczną. Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli Zosia Nowakowska, Łukasz Gaj oraz Marcin Jajkiewicz.

Zosia Nowakowska to młoda wokalistka, która debiutowała u Janusza Józefowicza, w którego projektach występowała także w pierwszych latach swojej kariery artystycznej. Obecnie jest związana z warszawskim Teatrem ROMA, a publiczność zapamiętała ją zapewne dzięki długoletniej współpracy w charakterze solistki z Piotrem Rubikiem. 

Łukasz Gaj to śpiewak klasyczny, tenor o ciekawej barwie głosu, solista Opery Wrocławskiej, który wielokrotnie brał udział w projektach Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Podczas koncertu wystąpi także Marcin Jajkiewicz - popularny wokalista jazzowy, musicalowy i rozrywkowy, który od wielu lat jako solista związany jest z programem TVP „Jaka to melodia?”. Artystom będzie towarzyszyła Orkiestra Kameralna Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

Cena biletu: 40 zł. Koncert odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia 2019 roku, o godz. 17.00. w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga przy ul. 25 Czerwca 70 w Radomiu. Bilety do nabycia w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia przy ul. Kopernika 1, w Radomiu

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www. mcswelektrownia.pl

Zapraszamy do nas: