Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Bolesława Lament, dziewica
Dziś jest: 29 stycznia 2020

KULTURA

Czytanie Gombrowicza

08 grudnia 2019, 11:14 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Kosmos, czyli czytanie Dzienników Gombrowicza

Przed nami wyjątkowe wydarzenie! Już w poniedziałek, 9 grudnia Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza na spotkanie z Witoldem Gombrowiczem! Początek o godz. 18.

Witold Gombrowicz. DZIENNIKI. Reżyseria  Paweł Sala. Czytać będą: Aleksandra Bogulewska, Izabela Brejtkop, Danuta Dolecka, Joanna Jędrejek, Joanna Zagórska, Rafał Iwański, Piotr Kondrat, Daniel Mosior, Mateusz Paluch, Jarosław Rabenda

Czytanie „Dzienników” odbędzie się w różnych miejscach Teatru Powszechnego i weźmie w nim udział dziesięcioro aktorów - 9 osób czytających zaprezentuje jeden rok z „Dzienników” począwszy od roku 1953, aż po rok 1961, a przewodnikiem dla publiczności będzie Fuks z "Kosmosu", który będzie dzielił publiczność na grupy i rozprowadzał ich po różnych latach. Każdy będzie mógł przystanąć i posłuchać tam, gdzie ma ochotę. Zachęcamy do nagrywania telefonem  poszczególnych aktorów, dzięki czemu powstanie całościowa dokumentacja z tego niecodziennego wydarzenia!

Paweł Sala - absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor wielu filmów dokumentalnych, słuchowisk radiowych i sztuk teatralnych. W 2006 wyreżyserował Heroinę Tomasza Piątka na Scenie Studio Teatru Narodowego w Warszawie. Jego pierwszym filmem fabularnym był nakręcony w 2010 Matka Teresa od kotów (był również autorem scenariusza i współproducentem), za który otrzymał m.in. Paszport „Polityki” (2010), Nagrodę im. Stanisława Różewicza Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" za reżyserię (2010), Nagrodę TVP Kultura Gwarancja Kultury (2011), Nagrodę Złotego Dzika na Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy (2011), Nagrodę specjalną jury Tarnowskiej Nagrody Filmowej za najlepszy debiut (2011).

WSTĘP BEZPŁATNY

Cykl „Czytamy Gombrowicza”  realizowany jest w ramach zadania XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Radom (za: Teatr w Radomiu)

Zapraszamy do nas: