Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

KULTURA

Grudniowe propozycje MOK Amfiteatr

wtorek, 10 grudnia 2019 14:40 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MOK Amfiteatr
Elżbieta Warchoł

W tym tygodniu MOK Amfiteatr zaprasza na spektakl w klimatach humorystycznego romantyzmu, zaplątane warsztaty i ostatnie w tym roku spotkanie z larpami

Jeśli przegapiliście premierę spektaklu "Klasycy czy romantycy?" Teatru dla Dorosłych, zapraszamy 11 grudnia wieczorem na Scenę Obozisko! - mówi Katarzyna Wiśniewska z MOK Amfiteatr. Gratka dla fanów Adama Mickiewicza i romantyzmu wieczorową, grudniową porą. - Wybór twórczości wielkiego narodowego wieszcza jako materiału na kolejną premierę padł niejako przypadkowo, a związany był z wakacyjnymi warsztatami naszej grupy. Mieliśmy już za sobą zaawansowane próby do spektaklu na podstawie "Zielonej Gęsi" K.I. Gałczyńskiego, ale pod wpływem zespołu zdecydowałem na zmianę repertuaru, co patrząc na długi tok przygotowań do premiery, nie okazało się zbyt fortunne - wspomina Dominik Wendołowski, reżyser, opiekun grupy teatralnej.- Mam nadzieję, że utwory wielkiego wieszcza wzbogacone kontrapunktem współczesnej poezji i prozy będą dla widzów małą retrospekcją w nieustającej dyskusji o roli dzieł Adama Mickiewicza w kulturze naszego kraju, bo dawni romantycy są już przecież klasykami, a ich dzieła są już odbierane siłą rzeczy odbierane inaczej - dodaje reżyser.Występują: Barbara Czyżewska-Drabik, Teresa Gospodarczyk, Monika Szczepanik, Teresa Środa, Agnieszka Urbańska-Brzeska, Hanna Zembrzycka, KarolinaZuchowicz,Robert Jabłoński, Jacek Kowalczewski, Wojciech Rudkowski. Opieka artystyczna i adaptacja sceniczna: Dominik Wendołowski. Muzyka i aranżacja: Kuba Kosiński. WSTĘP WOLNY. Zealizowane w ramach projektu "Kuźnia talentów - Budżet Obywatelski 2019". Początek o godz. 19 na Scenie Obozisko przy ul. Śniadeckich 2- mówi Katarzyna Wiśniewska.

Zaplątane święta - warsztaty. Podczas świątecznych, zaplątanych warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych w piątek, 13 grudnia, będziemy tworzyć ozdoby świąteczne, którymi… ozdobimy park i ocieplimy jego wizerunek- zapowiada Katarzyna Wiśniewska. Ocieplenie przyda się zwłaszcza zimą! Dosłownie i w przenośni. W czasie Świąt Bożego Narodzenia można wykazać się dużą kreatywnością – aranżacji wymaga choinka, dom, stół świąteczny, ale również nasza wspólna przestrzeń publiczna, np. balkony i ogrody, a nawet… park. Na spotkaniu będziemy mieli okazję zaprojektować dekoracje, które zawisną w przestrzeni parku im. Jacka Malczewskiego na Obozisku. To idealna okazja, aby nie tylko poczuć magię świąt, ale też zintegrować się ze sobą nawzajem. WSTĘP WOLNY! Zapewniamy wszystkie materiały. Zaczynamy o godz. 17 na Scenie Obozisko przy ul. Śniadeckich 2.

Blackbox Radom: fantastycznie! 15 grudnia, w niedzielę, zapraszamy na spotkanie z larpami pełne fantastyki i baśni. Zaprezentujemy dwa tytuły: larp "Dawno, dawno temu" oraz jeepform "6016". W pierwszej będziemy się bawić archetypami i postaciami z najbardziej znanych baśni /zaklęte księżniczki, szlachetne wieśniaczki, sprytni bracia, złe królowe, zazdrośni czarnoksiężnicy, dzielni wędrowcy, zaczarowane przedmioty.. . Tzw. 'złamane baśnie' pozwolą nam spojrzeć na to, co już znamy, z zupełnie innej strony. Druga gra wciągnie nas w świat przyszłości - wspólnie udamy się w podróż w czasie i zadamy sobie pytanie: co by było, gdyby...? jak wytłumaczyć nasz świat tym, którzy go nie znają? Zapraszamy serdecznie wszystkich z żyłką podróżniczą – odkrywanie nowych/starych światów w nas i wokół nas to świetna zabawa. Wstęp wolny. Zapisy na www.blackboxradom.pl Początek o godz. 16 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.

 

Zapraszamy do nas: