Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

KULTURA

Czytamy Gombrowicza

poniedziałek, 16 grudnia 2019 08:37 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu „Czytamy Gombrowicza”

Witold GombrowiczWSPOMNIENIA POLSKIEreżyseria Kinga Dębskaobsada: Danuta Dolecka, Iwona Pieniążek, Karolina Węgrzyńska, Jarosław Rabenda, Łukasz Stawowczyk Wspomnienia polskie, to seria felietonów radiowych napisanych między listopadem 1959 roku a październikiem 1961 roku, na zamówienia Radia Wolna Europa. Utrzymane są w formie swobodnej, pełnej anegdot i dygresji gawędy o dojrzewaniu w Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym, o pierwszych doznaniach związanych z odzyskaniem niepodległości i kolejnych latach, które budowały jego świadomość, o życiu artystycznym Warszawy i spotykanych ludziach.

Czytanie we wtorek, 17 grudnia godz. 18.00, Scena Kotłownia, wstęp bezpłatny

Kinga Dębska - Kinga Dębska - Absolwentka kulturoznawstwa na Wydziale Orientalistycznym UW, Camerimage Film School w Toruniu oraz reżyserii w FAMU w Pradze. Laureatka wielu nagród festiwalowych, m.in. za filmy Hel, Aktorka, Józek i jego dzieci. Jak dotychczas największy sukces - zarówno artystyczny, jak i komercyjny - przyniósł jej film Moje córki krowy - otrzymała za niego Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Tytuł wyróżniono także dwoma Orłami: za najlepszy scenariusz oraz nagrodą publiczności. Moje córki krowy zostały ponadto dostrzeżone i docenione w Chicago, Moskwie oraz na China Golden Rooster & Hundred Flowers Film Festival. Zdobywczyni III Nagrody PISF (wspólnie z Miką Dunin) za scenariusz Zabawa, zabawa w konkursie "Script Pro". Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Cykl „Czytamy Gombrowicza” realizowany jest w ramach zadania XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Radom.  (za: Teatr w Radomiu)

Zapraszamy do nas: