Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: 24 stycznia 2020

KULTURA

Kolędowanie na Kazimierzu – po radomsku

26 grudnia 2019, 19:37 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: za Organizatorzy wydarzenia Kolędowanie na Kazimierzu
Elżbieta Warchoł

To świąteczne wydarzenie dedykowane ludowym pieśniom bożonarodzeniowym Ziemi Radomskiej.

W powszechnej świadomości brakuje wiedzy o regionalnym dziedzictwie muzycznym, którego część stanowią urocze kolędy i pastorałki. W tym roku poznamy utwory z okolic Szydłowca. W Radomskiem nawet pobożne utwory są śpiewane do tanecznych melodii. Dlatego nie obędzie się bez potańcówki.

W programie:

g. 16:00 – 18:00 – Spotkanie śpiewacze – otwarte dla wszystkich chętnych i ciekawych. To wyjątkowa okazja do wspólnego śpiewania i poznania unikatowych ludowych pastorałek z okolic Szydłowca. Poprowadzą Danuta i Władysław Gawędowie z Wysokiej, moderować będzie Katarzyna Zedel.

g. 19:00 – 23:00 – Spotkanie taneczne – również otwarte dla wszystkich. Muzyka tradycyjna grana na żywo przez starszych i młodych muzykantów. Będzie można zakręcić się do oberków, polek, walczyków oraz fokstrotów i tang. Usłyszymy harmonię pedałową, skrzypce, baraban i bębenek.

Zagrają i zaśpiewają: Danuta i Władysław Gawędowie z Wysokiej, bracia Czesław i Jan Adamczykowie z Leszczyn, Katarzyna Zedel z Pawłowa oraz Władysław Maj z Jankowic.

Spotkanie odbędzie się 28 grudnia w Warsztatowni MammaLeo przy ul. Szewskiej 13. Początek o godz. 16. Wstęp wolny. ( Wydarzenie jest realizowane prze Fundację Republika Radomska, w ramach Projektu Anioły Wolności finansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich)

Zapraszamy do nas: