Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: 24 stycznia 2020

KULTURA

Muzyczne Anioły 2020

07 stycznia 2020, 11:40 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych  w Radomiu zaprasza na IV Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Muzyczne Anioły”. Przegląd odbędzie się w czwartek, 23 stycznia 2020 r. w Sali Koncertowej im. K. Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, ul. 25 czerwca 70. Początek o godz. 10:00.

Przegląd Kolęd i Pastorałek adresowany jest do placówek oświatowych organizacji i instytucji zrzeszających osoby z niepełnosprawnością. Głównym celem inicjatywy jest promowanie działalności artystycznej osób z niepełnosprawnością, obdarzonych nieprzeciętnym talentem oraz wzmacnianie ich poczucia własnej wartości. Pragniemy, aby to wydarzenie sprzyjało integracji środowiska osób z niepełnosprawnością, wyrównywało ich szanse społeczne oraz było okazją do kultywowania polskiej tradycji kolędowania.  Inicjatywa na stałe wpisała się do tradycji naszej Szkoły i cieszy się dużym zainteresowaniem. W roku ubiegłym w Przeglądzie wzięło udział ponad 80 osób w tym dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Impreza została objęta honorowym patronatem Księdza Biskupa Henryka Tomasika, Marszałka województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego, Starosty Radomskiego Pana Waldemara Trelki.(za: Organizatorzy)

Zapraszamy do nas: