Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: 03 lipca 2020

KULTURA

Koncert Piotra Wojtasika

niedziela, 12 stycznia 2020 09:23 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

4 lutego w Teatrze Powszechnym w Radomiu wystąpi Piotr Wojtasik

Piotr Wojtasik będzie promował swoją najnowszą płytę „To Whom it May Concern",  na której pojawili się muzycy, z którymi współpracował na przestrzeni lat w różnych składach. 

"Po jednej stronie jest grupa wykonawców, którzy tworzą to, co czują i następnie prezentują to publiczności. Z drugiej strony są artyści, którzy wychodzą na scenę, aby zagrać publiczności to, co chce usłyszeć. My jesteśmy w tej pierwszej grupie. Tytuł jest więc nieco przewrotny, przekorny. „To whom it may concern" - tak tytułuje się oficjalne pisma, oznacza „do wszystkich zainteresowanych". -  tak tytuł najnowszej płyty objaśnia lider.

 Koncert odbędzie się 4 lutego o godz. 19 na Dużej Scenie Teatru Powszechnego w Radomiu.

Piotr Wojtasik -- wirtuoz trąbki, znakomity improwizator i kompozytor, od przeszło 30 lat przemawia własnym, niepowtarzalnym, muzycznym językiem. Nagrywał i koncertował w większości krajów Europy, w Maroku, Izraelu, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Indiach. W latach 80. i 90. reprezentował nurt nowoczesnego bop'u, który obecnie przyjął formę bardziej indywidualną, opartą w części na jazzie modalnym z niewielkimi elementami free i muzyki etnicznej. Stale współpracuje z takimi muzykami jak: John Betsch, Joris Teepe, Viktor Tóth, Steven McCraven, Nicolas Simion, Michał Barański, Michał Miśkiewicz, Michał Tokaj. Od lat zapraszany jest do współpracy przez legendarnego saksofonistę Billy'ego Harpera. Brał udział w licznych projektach specjalnych z udziałem gigantów światowego jazzu, takich jak: Kenny Garrett, Joe Lovano czy Archie Shepp. Równocześnie występował jako sideman w innych zespołach, w skład których wchodzili muzycy takiej rangi, jak: Victor Lewis, George Cables, Kirk Lightsey czy Joe LaBarbera.

Na swoim koncie ma 11 autorskich płyt, które zdobyły wysokie uznanie wśród krytyków i melomanów. Albumy „Circle" oraz „Hope" otrzymały prestiżową nagrodę polskiej branży muzycznej -- Fryderyka. Wielokrotnie zwyciężał w rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum. 

 

Zespół wystąpi w składzie:

Piotr Wojtasik -- trąbka

Viktor Tóth (Węgry) -- saksofon

Michał Tokaj -- fortepian

Sławomir Kurkiewicz  --  kontrabas 

Michał Miśkiewicz  --  perkusja

Zapraszamy do nas: