Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

KULTURA

Wystawa fotografii Sebastiana Klochowicza

poniedziałek, 20 stycznia 2020 09:39 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Sebastian Klochowicz
Elżbieta Warchoł

20 stycznia wernisaż wystawy pt: W drodze do syntezy (Intro)

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza w poniedziałek, 20 stycznia na wernisaż wystawy Sebastiana Klochowicza pt: W drodze do syntezy (Intro). Otwarcie wystawy o godz. 18 w księgarni MCSW Elektrowna ul. Kopernika 1 w Radomiu.

W prezentowanym zestawie fotografii autor podejmuje próbę refleksji nad 3 dekadami z fotografią. Prace wykonane są w konwencji szeroko pojętego eksperymentu fotograficznego.Odwiedzający wystawę będą mieli okazję prześledzić ewolucję obrazu od fotochemicznego do hybrydowego z udziałem fotografii natychmiastowej.

Sebastian Klochowicz - Urodził się w Radomiu. Jest absolwentem Wydziału Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie (ITF) dyplom w roku 1996, ukończył również: London School of PR oraz Kurs Pedagogiczny na ASP w Poznaniu. W latach 1996-2006r. był nauczycielem fotografii w Państwowej Szkole Plastycznej I-go st. Im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Od 2014 roku jest członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP – prezesem regionu radomskiego. Od 2016 członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.Metoda pracy fotografaBardzo istotnym elementem fotograficznych poszukiwań artysty jest synteza obrazu fotograficznego. Autor wystawy dochodzi do niej poprzez szeroko pojęty eksperyment polegający na mieszaniu technik fotograficznych, w ramach którego dopuszcza duży udział przypadkowych zdarzeń mających miejsce w procesie tworzenia. Artysta poszukuje własnej metody zarówno w płaszczyźnie estetycznej poprzez kadrowanie, stosowanie wielokrotnych naświetleń (jednego kadru), długich czasów ekspozycji oraz wprowadzaniu nieostrości jako metody kreującej obraz. W warstwie technicznej łączy techniki foto-chemiczne oraz cyfrowe.www.sebastian.klochowicz.pl

Zapraszamy do nas: