Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

KULTURA

Opowieści o Wikingach

czwartek, 06 lutego 2020 19:52 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto za: Przemysław Szumski
Elżbieta Warchoł

Jeśli interesujecie się nordycką mitologią, historiami o Wikingach i/lub lubicie brzmienia dawnych instrumentów, których używali również skaldowie - rezerwujcie czas 20 lutego wieczorem. Zabierzemy Was drakkarem na Północ. Bilety już w sprzedaży, liczba miejsc ograniczona - zapowiada Katarzyna Wiśniewska z MOK Amfiteatr w Radomiu. 

MOK Amfiteatr w Radomiu zaprasza 20 lutego na opowieści o Wikingach. - Posłuchajcie, jak został stworzony świat. Na początku istniała Wielka Otchłań... a potem? Z ciała wielkiego olbrzyma bogowie zbudowali dziewięć światów. Wiele się wydarzyło. A jeszcze więcej ma się wydarzyć, kiedy nadejdzie czas zwany Ragnarok. Posłuchajcie, jak to było na początku i o tym, co nas czeka. Co działo się, kiedy Thor wyruszał na wyprawy, aby zmierzyć się z olbrzymami? Poznajcie historie mężnych wojowników, takich jak Thorstein czy Bjorn. Będzie też opowieść o sile miłości i bardzie szukającym śmierci... - zdradzają opowiadacze: Szymon Góralczyk i Bart Pałyga z grupy Karawana Opowieści. Oprócz historii usłyszycie instrumenty: tagelharpa, kantele, bęben obręczowy, drumla, misa.

BART PAŁYGA: Multiinstrumentalista, improwizator, badacz sonosfery i jej wpływu na ludzką duszę. Podróżuje w czasie i przestrzeni, zgłębiając arkana muzyki archaicznej ludów stepu, śpiewu alikwotowego oraz starożytne systemy muzyczne Persji i Indii. Zaklinacz smyczków i strun. Opowiadacz bez słów. Współtwórca ponad dziesięciu zespołów sceny folkowej. Laureat nagród i wyróżnień. Człowiek orkiestra.

SZYMON GÓRALCZYK: Bajarz, podróżnik i poszukiwacz. Z wykształcenia fizjoterapeuta, ale nie ma to większego znaczenia, odkąd zaczął opowiadać. Wszystko przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na boso, tak po prostu. Z opowieściami odwiedził już wiele miast w Polsce i za granicą, prowadząc spotkania w przedszkolach, kawiarniach, bibliotekach, na festiwalach (Meksyk, Kuba, Palestyna). Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość.

Bilety: 10 zł w przedsprzedaży, 15 zł w dniu imprezy na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona! Początek wieczoru nordyckich opowieści 20 lutego o godz. 19 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej (za: MOK Amfiteatr).

Zapraszamy do nas: