Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Ryszard de Wyche, biskup
Dziś jest: 03 kwietnia 2020

KULTURA

Formacja Jerzy Filar Trio nie tylko dla pań

wtorek, 11 lutego 2020 08:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MOK Amfiteatr
Elżbieta Warchoł

Tuż przed Dniem Kobiet MOK Amfiteatr zaprasza, nie tylko panie, na wieczór z piosenką autorską. Piórem Jacka Cygana pisane piosenki zaprezentuje formacja Jerzy Filar Trio.

Jerzy Filar – muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku Krainy Łagodności i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana. - Jerzy Filar to autor ponadczasowych przebojów takich jak „Samba sikoreczka”, „Za szybą”,” Jola Ola”, ”Listopady liści”, „Stary Star”, wykonywanych przez największe gwiazdy polskiej piosenki. Laureat najbardziej prestiżowych festiwali piosenki autorskiej, m. in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nominowany do Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2001 za album „Cienie”. Do roku 2006 na stałe współpracował z Hanką Bielicką. Współtworzył również programy telewizyjne i radiowe - mówi Jerzy Skwarek, wicedyrektor ds. artystycznych Amfiteatru, organizator koncertu. Jerzy Filar swoje płyty nagrywa z czołówką polskich muzyków jazzowych, m. in. z Januszem Skowronem, Zbigniewem Jaremko, Krzysztofem Ścierańskim, Krzysztofem Herdzinem, Robertem Lutym, Krzesimirem Dębskim, Jerzym Główczewskim. Posługując się gitarą, harmonijką ustną i swoim specyficznym, nieco chrapliwym głosem, potrafi wydobyć niezwykłą głębię z tekstów swoich i Jacka Cygana. - Osobowość sceniczna, duże poczucie humoru, niezwykła wokalistyka - to cechy sukcesu jego koncertów. Wywodząc się z nurtu piosenki autorskiej ceni sobie bezpośredni kontakt z publicznością, spontaniczne i wspólne śpiewanie - dodaje Jerzy Skwarek.Koncert w Kawiarni Artystycznej przebiegnie w klimacie piosenki poetyckiej i ballady. Artysta wykonuje swoje utwory grając na gitarze i harmonijce ustnej z towarzyszeniem zespołu: Andrzej „Kwiatek” Kwiatkowski - perkusja, akordeon; Piotr Engwert - gitara basowa.

Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru (czynna od pon. do pt. w godz. 9-15).Liczba miejsc ograniczona.

Koncert 6 marca. Początek o godz. 19 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.

Zapraszamy do nas: