Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Etelbert, król
Dziś jest: 24 lutego 2020

KULTURA

ALTERGRANT 2020 wystartował – zdobądź nagrodę!

12 lutego 2020, 12:44 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: pixabay/nataliaaggiato
Elżbieta Warchoł

ALTERGRANT to nie jest konkurs grantowy. To sposób na docenienie tych, którzy realizują swoje działania niezależnie od grantów i środków publicznych.

Na laureatów i laureatki czeka nagroda finansowa w wysokości 4 tys. złotych oraz spot prezentujący ich działania. Jeżeli współpraca międzysektorowa jest Ci bliska, umiesz pozyskiwać sponsorów albo łączysz działalność kulturalną z własnym biznesem, zgłoś się! Animatorzy i animatorki kultury z województwa mazowieckiego mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 29 lutego.

W Mazowieckim Programie Edukacji Kulturalnej najistotniejsi są ludzie – ich umiejętności, doświadczenia, potencjały i twórcze relacje jakie tworzą z innymi. Działania animatorów i animatorek to ogromny wkład w rozwój społeczności lokalnych, rozbudzenie ich twórczości i innowacyjności, a przede wszystkim w kształtowanie umiejętności współpracy. Dlatego ta systematyczna i codzienna – nie tylko „projektowa” i „eventowa” praca zasługuje na szczególne docenienie. Rada Programowa MPEK postanowiła wyłonić, nagrodzić i pokazać tych, którzy potrafią działać konsekwentnie i niezależnie od przyznanych środków publicznych. Laureaci i laureatki zostaną wyróżnieni za stosowanie rozwiązań pozwalających na ciągłość ich inicjatyw: dzięki współpracy międzysektorowej, czy w oparciu o alternatywne źródła finansowania.

Kto może wziąć udział w konkursie? Do konkursu mogą zgłaszać się osoby, organizacje lub instytucje reprezentujące zarówno sektor publiczny, społeczny, jak i prywatny z województwa mazowieckiego (z wyłączeniem m. st. Warszawy). Ważne, aby prowadziły one działania na rzecz lokalnej społeczności z obszaru edukacji kulturalnej, pozyskując na nie środki poza sektorem publicznym. Kategorie konkursoweW tym roku wprowadzone zostały dwie kategorie konkursowe:zdolność pozyskiwania środków poza sektorem publicznym łączenie działalności gospodarczej z działalnością kulturalną na rzecz lokalnej społeczności

Uczestnicy biorący udział w konkursie powinni zgłosić swój udział przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej oraz przesłanie go do dnia 29.02.2020 r. włącznie.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu ALTERGRANT oraz regulamin znajdują się na stronie Mazowieckiego Obserwatorium Kultury:Mazowieckie Obserwatorium Kultury - 2020

Mazowiecki Program Edukacji Kulturalnej to wieloletni program, którego celem jest wspieranie twórczych działań angażujących mieszkańców, budujących poczucie wspólnoty i będących narzędziem rozwoju społecznego. Inicjatorem programu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a głównym operatorem – Mazowiecki Instytut Kultury.Program finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. (za: Mazowiecki Instytut Kultury)

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter