Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

KULTURA

Muzea w Radomiu i Czarnolesie o swoich planach

środa, 19 lutego 2020 14:09 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Od 14 lutego 2020 roku z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zostało wydzielone Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Teraz działają już jako samodzielne instytucje.

O szansach i wyzwaniach muzeów w Radomiu i Czarnolesie mówili w środę, 19 lutego w radomskiej Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego dyrektorzy obu placówek. Wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski:

Dyrektor Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu Leszek Ruszczyk przedstawił plan wystaw w 2020 roku:

Co w sprawie prowadzonych inwestycji?:

 Uzyskanie samodzielności to duże wyzwanie dla Muzeum w Czarolesie - mówi dyrektor Maria Jaskot:

 Priorytetem dla Muzeum w Czarnolesie jest rewitalizacja oficyny dworskiej oraz udostępnienie krypty pod kaplicą Jabłonowskich - mówi dyr Jaskot:

Są też plany związane z poszerzeniem działalności naukowej oraz oferty edukacyjnej Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie:

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie zaprasza także na wydarzenia: 2 kwietnia spotkanie z Wojciechem Tochmanem w ramach cyklu pt: Nieh żyją teksty!, Czarnoleskie Spotkania Sobótkowe, w lipcu na Czarnoleski Festiwal Sztuk oraz piknik literacki pt: Psalmoteka. W sierpniu odbędzie się inauguracja festiwalu poetyckiego pt: Poezja Smaku - Smak Poezji.  

Organem prowadzącym dla Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu i Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Zapraszamy do nas: