Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

Koncerty

Koniec karnawału w kolorach musicalu

czwartek, 20 lutego 2020 21:51 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dziś tłusty czwartek, a Szkoła Muzyczna w Kozienicach jak zwykle pożegnała karnawał z przytupem. Aktorzy teatrów w Warszawie zaśpiewali najsłynniejsze filmowe utwory, a puszka dla Fundacji Zdrowe Dziecko wypełniła się po brzegi.

Koncert karnawałowy organizowany przez Szkołę Muzyczną w Kozienicach odbył się w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Wydarzenie od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wejściówki rozeszły się jednego dnia, a sala koncertowo-kinowa zapełniła się do ostatniego miejsca. - Myślę, że o ogromnym zainteresowaniu naszymi koncertami decyduje różnorodność programu i cała paleta wykonawców - mówi Artur Miedzieński, dyrektor Szkoły Muzycznej:

Koncert podzielony był na dwie części. Najpierw na scenie zaprezentowali się uczniowie, nauczyciele i absolwenci Szkoły Muzycznej. Później swym występem urzekło muzyczne małżeństwo – Andrzej Skorupa oraz Marta Florek. Oboje od dzieciństwa związani z muzyką, oboje zaangażowani w prace artystyczną. Andrzej Skorupa jest aktorem w teatrze muzycznym Roma w Warszawie, a jego żona gra w Teatrze Komedia. Jak przyznali, muzyka musicalowa jest im szczególnie bliska, ponieważ to dzięki niej się poznali. W Kozienicach zaprezentowali kultowe filmowe utwory w aranżacji Sebastiana Iwanowicza:

Ludzie na sali doskonale bawili się w musicalowych rytmach, a w przerwie postanowili podzielić się radością przez zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych Fundacji Zdrowe Dziecko:

Koncert przyniósł ponad 2 tysiące złotych. Środki te na pewno zostaną dobrze spożytkowane. - Zbieramy na to, o co rodzice się do nas zwracają, czyli między innymi turnusy rehabilitacyjne, aparaty słuchowe i wszystko co chorym dzieciom jest potrzebne - mówi Danuta Trela z Fundacji:

XI Koncert Karnawałowy w Kozienicach przeszedł już do historii, ale zapiszę się w niej, jako kolejny dobry przykład radosnego świętowania i obdarowywania tą radością innych.

Zapraszamy do nas: