Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

KULTURA

Co czytać w czasie epidemii koronawirusa?

środa, 11 marca 2020 14:58 / Autor: Michał Kaczor
fot. jarmoluk/pixabay.com
Michał Kaczor

Placówki oświatowe, kluby i liczne instytucje zawiesiły działalność w związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa. Wiele osób zostanie w domu. Warto sięgnąć w tym czasie po książkę.

Anna Skubisz-Szymanowska poleca wiele książek na czas zawieszenia instytucji. Przypomnijmy, decyzją premiera Matusza Morawieckiego od 12 marca nie będą działały kina, teatry, placówki oświatowe, baseny i wiele innych instytucji. W związku z tym w domach pozostanie wiele dzieci, a także rodziców sprawujących nad nimi opiekę.

- Jest duży wybór lektur dla dzieci oraz książeczek, które były napisane współcześnie. To jest cała seria przygód o "Koszmarnym Karolku", książeczek komiksowych. Jeśli chodzi o starsze dzieciaki, to wybór jest bardzo duży. Najlepiej, jeśli pozwolimy wybierać dzieciom. Ciągle można czytać Brzechwę i Tuwima - mówi Anna Skubisz Szymanowska.

W związku z epidemią koronawirusa Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu musiała odwołać Radomską Wiosnę Literacką. Dyrektor Skubisz-Szymanowska poleca dorosłym zagłębić się książki autorów, którzy mieli prezentować swoje dzieła podczas tej imprezy.

- Mogę polecić powieści Aleksandry Zielińskiej, która miała być gościem Wiosny. Debiutowała książką "Przypadek Alicji". Za książkę "Bura i szał" była nominowana do Nagrody Gombrowicza, ostatnio wydała powieść "Sorge". Z takiej literatury trochę lżejszej, to powieści Cezarego Harasimowicza - poleca dyrektor.

Wypożyczalnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu będzie czynna dziś (11 marca) do 19:00. Od 12 marca zostanie zamknięta do odwołania.

Zapraszamy do nas: