Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: 13 lipca 2020

KULTURA

#zostańwdomu – sztuka przyjdzie do Ciebie

sobota, 21 marca 2020 19:33 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto za: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
Elżbieta Warchoł

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Akcji #zostańwdomu – sztuka przyjdzie do Ciebie zaprasza do korzystania z bogatego wachlarza możliwości kontaktu z kulturą online.

Wśród placówek są: muzea, centra sztuki i galerie. Na wirtualny spacer zapraszają między innymi: Muzeum Historii Polski online, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, Muzeum POLIN, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Można także skorzystać z propozycji filharmonii, oper i teatrów. Wybrać się na wirtualne koncerty i spektakle. Na takie spotkania ze sztuką zapraszają między innymi: Teatr Polski w Warszawie, Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Teatr Muzyczny w Łodzi, Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Opera i Filharmonia Podlaska, Narodowe Forum Muzyki.

Wirtualną ofertę mają także instytuty i centra kultury: Instytut Literatury, Narodowe Centrum Kultury, Biuro Programu „Niepodległa”, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Instytut Pileckiego

Zbiory gromadzone w bibliotekach i archiwach są dostępne również w wersji online. Można z nich korzystać bez wychodzenia z domu. Zapraszają do korzystania ze zbiorów: Biblioteka Narodowa, Archiwa Państwowe, Centrum Archiwistyki Społecznej, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Propozycje przygotowały też instytucje kultury, które nie są współprowadzone przez Ministerstwo Kultury jak: Muzeum Krakowa, Muzeum Niepodległości w Warszawie czy Muzeum Kultury w Kolbuszowej.

(Szczegółowe informacje i adresy na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wszystkie linki są dostępne również w specjalnej zakładce pn. Kultura w sieci https://www.gov.pl/web/kultura/kultura-w-sieci oraz stronach poszczególnych instytucji). 

Do wirtualnego zwiedzania zaprasza Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Muzuem Witolda Gombrowicza we Wsoli, można też korzystać z Radomskiej Biblioteki Cyfrowej czy cyfrowych zasobów książek udostępnianych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu.

Zapraszamy do nas: