Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: 13 lipca 2020

KULTURA

Zostań w domu. Muzeum w Radomiu proponuje

poniedziałek, 23 marca 2020 12:14 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu realizuje cykl zajęć "Klub Młodych Odkrywców Sztuki". Placówka zaprasza do udziału i samodzielnej pracy w domu i wykonania lalek motanek. Nie możemy spotkać się w muzeum w związku z tym przygotowaliśmy dla Was fotorelację jak wykonać taką lalkę (zdjęcia zawierają opis). Potrzebne materiały na pewno macie w domu. Zamieszczamy też link, w którym znajdziecie informację, czym są lalki motanki, jakie mają znaczenie i historię - czytamy na Fb Muzeum w Radomiu:

https://akademiaducha.pl/motanki-slowianskie-amulety/

Muzeum prosi o przesłanie zdjęć wykonanych lalek, które zostaną umieszczone w komentarzach.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu proponuje też każdego dnia poznawanie obrazów z "Galerii malarstwa polskiego XIX i XX w". Miłośnikom przeszłości poleca śledzenie cyklu archeologicznego dotyczącego badań i opracowywania materiałów zabytkowych pochodzących z badań wykopaliskowych w Nowej Żelaznej gm. Magnuszew.

Placówka proponuje też osobom pozostającym w domu wykonanie kolorowanek. To kolorowanki słynnych obrazów z możliwością wydruku jak również pracy online. Dostępne obrazy takich artystów jak Pablo Picasso, Wincent Van Gogh czy Claude Monet. Świetna zabawa w ramach akcji #zostanwdomu - pisze muzeum.

Darmowe kolorowanki do wydruku o różnorodnej tematyce, które można wydrukować i pokolorować dostępne na stronie: supercoloring.com.

Zapraszamy do nas: