Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Joanna d'Arc, dziewica
Dziś jest: 30 maj 2020

KULTURA

Konkurs dla młodych reżyserów!

poniedziałek, 30 marca 2020 13:35 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu dla młodych reżyserów na koncepcję wystawienia adaptacji scenicznej wybranego tekstu Witolda Gombrowicza - zapowiada Sebastian Klochowicz z Teatru Powszechnego w Radomiu. Pokłosiem pierwszej edycji konkursu był spektakl „Ferdydurke” w reż. Aliny Moś - Kerger. Przedstawienie zostało dostrzeżone i docenione przez krytyków teatralnych w całej Polsce. Zostało uhonorowane aktorską nagrodą zespołową na XIII Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim oraz nagrodą za reżyserię na 44. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych / "Klasyka Żywa". Spektakl cały czas jest w repertuarze Teatru Powszechnego w Radomiu i jest regularnie wystawiany - mówi Sebastian Klochowicz z radomskiego Teatru. 

Celem konkursu jest wspieranie promocji młodych reżyserów teatralnych, popularyzowanie twórczości i pogłębianie analizy utworów Witolda Gombrowicza oraz kontynuacja i wzbogacanie dorobku Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. 

Zgłoszenia można nadsyłać do 30 kwietnia, czekają nagrody!!! Organizatorem konkursu jest Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu – organizator Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego - dodaje Sebastian Klochowicz. 

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.teatr.radom.pl

Zapraszamy do nas: