Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Joanna d'Arc, dziewica
Dziś jest: 30 maj 2020

KULTURA

Konkurs o nagrodę Bogusława Klimczuka w Kozienicach: przedłużony okres zgłoszeń

środa, 01 kwietnia 2020 10:14 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Do 30 kwietnia został przedłużony czas na przesyłanie zgłoszeń na XVIII Konkurs Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, odbywającego się w ramach „Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka”, który zaplanowano na 28-29 sierpnia.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie zgłoszenia za pomocą interaktywnego formularza, dostępnego na stronie internetowej Kozienickiego Domu Kultury – TU, do 30 kwietnia. Należy również dokonać wpłaty wpisowego i wziąć udział w zdalnych kwalifikacjach wstępnych. Będą polegały one na przesłaniu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nagranych przez uczestnika utworów wybranych podczas rejestracji. Nagrania muszą być w formacie mp3 i nie mogą być w żaden sposób upiększone, ubarwione czy uzupełnione pogłosem. Nagrania należy przesłać najpóźniej do 30 maja. Do zdobycia są nagrody finansowe.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w regulaminie dostępnym TUTAJ.

Konkurs piosenki oraz festiwal odbywa się w Kozienicach od 2002 roku i nieprzerwanie nosi imię Bogusława Klimczuka, urodzonego 19 października 1921 roku w Kozienicach. Bogusław Klimczuk skomponował ponad 250 piosenek. Wiele z nich poświęcił stolicy – miastu, które po Kozienicach było mu najbliższe. Do historii polskiej muzyki rozrywkowej wpisały się takie utwory jak: „Rudy Rydz”, „Czarny Alibaba” czy „Cóż wiemy o miłości”, które od lat 70-tych nadal śpiewa cała Polska. Do dziś na otwarcie każdego Festiwalu Piosenki w Opolu rozbrzmiewa skomponowany przez Bogusława Klimczuka sygnał tego festiwalu.

Zapraszamy do nas: