Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020

KULTURA

Spotkajmy się #wtrybieczytania

środa, 08 kwietnia 2020 08:50 / Autor: Elżbieta Warchoł
Wydawnictwo Literackie
Elżbieta Warchoł

Dla tych, którzy przebywają w domach. Dla chcących wartościowo spędzić czas. Dla osób które wybierały się na spotkanie autorskie, ale z oczywistych przyczyn się ono nie odbędzie... Spotkajmy się #wtrybieczytania!

Wydawnictwo Literackie zaprasza na poranne rozmowy z Autorkami i Autorami. Co tydzień, przed południem będziemy pytać o ich ostatnio wydane książki, to, jak wygląda ich praca twórcza w czasie izolacji, ale też czy ich zdaniem aktualne wydarzenia mogą mieć realny wpływ na to, jak będzie wyglądać przyszłość - zapwiada Pola Starczyńska z Wydawnictwa Literackiego.

W najbliższy czwartek (9.04) o godz. 11.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach cyklu #wtrybieczytania.Leszek Cichy i Piotr Trybalski, autorzy książki Gdyby to nie był Everest..., w rozmowie o górach, tym, jakie skutki dla turystyki niesie ze sobą obecny kryzys, ale też jak pokonywać własne słabości.Leszek Cichy (ur. 1951) – geodeta, finansista, himalaista. Uczestniczył w pionierskich polskich wyprawach w Himalaje i Karakorum, m.in. na Shisparé, Gaszerbrumy, Makalu, K2 i Lhotse. Pierwszy Polak z Koroną Ziemi.Piotr Trybalski - dziennikarz i fotograf, autor książek i licznych publikacji prasowych, zdobywca nagrody Travel Photographer of the Year. Od wielu lat podróżuje, organizując wyprawy ekspedycyjne, warsztaty fotografii reporterskiej i krajobrazowej. Współautor książki Ja, pustelnik o życiu Piotra Pustelnika. Obecnie pracuje nad kolejną książką o górach – biografią Andrzeja Zawady.Prowadzenie: Marcin Baniak - Dyrektor Działu Promocji Wydawnictwa Literackiego 

Gościem kolejnego spotkania będzie Julia Fiedorczuk, autorka wydanej w ostatnim czasie powieści Pod słońcem.

Zapraszamy do nas: