Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

KULTURA

Amfiteatr w domu

wtorek, 21 kwietnia 2020 13:19 / Autor: Elżbieta Warchoł
pixabay/freestocks-photos
Elżbieta Warchoł

Zajęcia, premiery, moc kulturalnych wydarzeń i zadań ma on-line Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr w Radomiu.

Zostajemy w domach, ale nie próżnujemy! Dzięki współpracy z naszym nowym partnerem technologicznym – operatorem telekomunikacyjnym Korbank, poprzez platformę Akademia Korbank już od początku kwietnia prowadzimy zajęcia on-line, transmitujemy opowieści niesamowite, organizujemy konkursy i niespodzianki.

Zajęcia on-line: afro-fusion i hip hop

Na wirtualny parkiet zapraszają Sylwia „Ruda” Żołądkiewicz z Radomskiego Kolektywu, która w Kuźni Artystycznej prowadzi zajęcia z afro-fusion i Miłosz „Majlo” Chała – specjalista od stylu hip hop. [i do tego skrótu podlinkuj teks o Sylwii, który już był, podobnie z tekstem skróconym o Raczkowskiej – tylko te kilka zdań, co poniżej i odesłanie do całego tekstu]

Zajęcia on-line: malarstwo i rysunek dla dorosłych: Amfiteatr zaprasza dorosłych na zajęcia z malarstwa i rysunku, które prowadzi w Kuźni Artystycznej, a teraz on-line, Elżbieta Raczkowska.

Zajęcia on-line: pianino i gitara: Swoje zajęcia i spotkania z uczniami kontynuują też on-line instruktorzy gry na instrumentach: Adam Wojutyński (pianino) oraz Andrzej Wartyni (gitara).

Wkrótce ze swoimi podopiecznymi spotykać się będą on-line także: Iwona Skwarek (wokal), Małgosia Bielikow („mały tancerz”) i Bogusia Przybytniewska (zajęcia teatralne).

Premiery on-line: Amfiteatr i Pracownia Nowych Mediów zapraszają także do… teatru. Teatru on-line.

  • 11 kwietnia odbyła się premiera spektaklu „Damy i huzary” w wykonaniu Teatru Młodzieżowego „bezprzerwy”, który od 3 lat prowadzi przy Amfiteatrze aktorka Katarzyna Dorosińska.
  • 18 kwietnia odbyła się premiera on-line spektaklu „Klasycy czy romantycy?” Teatru dla Dorosłych, którego opiekunem jest Dominik Wendołowski.
  • Na profilu facebookowym Amfiteatru i Pracowni Nowych Mediów, a także na naszych kanałach YouTube pojawiać się będą materiały video, relacje i mini-reportaże, które nagrywaliśmy podczas naszych wydarzeń.

Kreatywne wyzwania: Na facebookowym Amfiteatru od 6 kwietnia w każdy poniedziałek, środę i piątek MOK Amfiteatr publikuje kreatywne wyzwania: literackie, plastyczne, fotograficzne… Lista zadań pojawia się w poniedziałki o godz. 10; o godz. 12 odbiorcy poznają ich treść. Czas na realizację wyzwania: 32 godziny.

Zapraszamy do nas: