Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

KULTURA

Kulturalne życie Kozienic tętni w sieci

wtorek, 05 maj 2020 20:10 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Z powodu stanu epidemiologicznego Kozienicki Dom Kultury pozostaje nieczynny, a prawie cała jego działalność została przeniesiona do internetu. Od 20 marca na Facebooku funkcjonuje „Kulturalna Grupa KDK”, do której należy już ponad 600 osób.

„Kulturalna grupa KDK” na Facebooku to miejsce w sieci dla wszystkich sympatyków Kozienickiego Domu Kultury i osób korzystających z oferty placówki, a także ją współtworzących.

W sieci prowadzone są różnego rodzaju warsztaty i zajęcia on-line (m.in. plastyczne, taneczne, wokalne, aktorskie), publikowane materiały okolicznościowe czy ogłaszane konkursy z nagrodami. To także miejsce na dyskusje związane z szeroko rozumianą kulturą w Gminie Kozienice. - Duża różnorodność sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie – mówi dyrektor KDK Elwira Kozłowska:

Równolegle prowadzone są zajęcia on-line dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK. Te publikowane są w grupie „Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury” i dedykowane są seniorom. - Tak jak dotychczas, seniorzy co środę spotykają się na wykładach o godzinie 11, a w pozostałe dni czekają na nich fakultety – wyjaśnia Elwira Kozłowska. - Kulturalna Grupa KDK wraz z grupą UTW stało się miejscem gdzie tętni kulturalne, ale wirtualne życie Kozienic – dodaje:

Link do „Kulturalnej grupy KDK” znajdziecie TU, natomiast grupa dedykowana słuchaczom UTW znajduje się TU.

Zapraszamy do nas: