Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Sobota, 23 stycznia 2021

KULTURA

Konkurs fotograficzny: Radomskie Zaułki Książki

piątek, 15 maj 2020 13:26 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Do 30 września przedłużony został termin zgłaszania prac do konkursu fotograficznego: Radomskie Zaułki Książki. Edycja III.

Ze względu na panującą epidemię Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu przedłużyła do 30 września termin składania prac do III edycji konkursu fotograficznego: Radomskie Zaułki Książki. Literackie miejsca. 

Tematem konkursu są miejsca związane z szeroko pojętą literaturą: z pisarzami i literatami, miejsca „literackich” akcji oraz obiekty odnoszące się do ważnych wydarzeń w historii literatury. Mogą to być zarówno zabudowania lub ich fragmenty, jak i pomniki, rzeźby, otwarte przestrzenie. Czekamy i na prace dokumentalne, i na artystyczne próby ujęcia tematu - mówi Marta Trojanowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Organizatorzy przewidują dwie grupy wiekowe: A do 18 lat i B od 18 lat. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu nie więcej niż 5 fotografii formatu (ważne!) 20x30(lub 20x25).

W tym roku przyjmowane są nie tylko fotografie, które zostały wykonane w Radomiu, ale także na terenie powiatu radomskiego - dodaje Marta Trojanowska. Prace konkursowe można  składać osobiście w siedzibie Biblioteki (ul. Piłsudskiego 12) lub wysyłać pocztą elektroniczną do 30 września 2020 roku.