Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

Muzea

Mazowieckie muzea zapraszają

sobota, 16 maj 2020 10:18 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Część mazowieckich muzeów jest już otwarta, a niektóre w najbliższych dniach zaczną przyjmować zwiedzających. Cały czas można też korzystać z oferty online.

Na turystów czekają już m.in. Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Stacja Muzeum czy Zamek w Liwie.

Od jutra (17 maja) w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu będzie można oglądać wystawę „Kto ty jesteś? Bocian biały. Święty i przeklęty”. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Od poniedziałku (18 maja) Muzeum im. Jacka Malczewskiego zaprasza na wystawę znaczków pocztowych „Jan Paweł II. Droga do świętości”. Więcej TUTAJ.

Dziś (16 maja) o 18:00 odbędzie się wirtualne zwiedzanie Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Zaprezentowane zostaną trzy ekspozycje  „Instrumenty… – zobaczyć i usłyszeć tradycję”, „Sobiescy – zachowane w dźwiękach”, „Magia instrumentów. Osobliwości »inwencja trzygłosowa«”. Relację będzie można oglądać na profilu na Facebooku muzeum. Początek o 18:00.

– Nasze instytucje kultury, pomimo zamknięcia swoich siedzib, doskonale odnalazły się w wirtualnej rzeczywistości. Miłośnicy kultury, regionaliści czy uczniowie wciąż mogą korzystać z cyfrowych zbiorów, wystaw czy warsztatów. Z powodu epidemii branża turystyczna mocno ucierpiała, dlatego cieszę się, że część muzeów już jest dostępna dla zwiedzających, a kolejne przygotowują swoje przestrzenie do udostępnienia. Jestem przekonany, że nowe zasady ostrożności nie wpłyną na jakość zwiedzania i wkrótce mieszkańcy ponownie zagoszczą w naszych placówkach – podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Zapraszamy do nas: