Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

KULTURA

40 lat Amfiteatru i nowy mural

sobota, 16 maj 2020 19:41 / Autor: Michał Kaczor
fot. MOK Amfiteatr/YT
Michał Kaczor

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” rozpoczął świętowanie 40. urodzin. Było odsłonięcie muralu, ale nie zabrakło też wycieczki muzycznej przez ostatnie 40 lat.

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” nie mógł zaprosić do bezpośredniego udziału w obchodach swojego 40-lecia, ale postawił na świętowanie online. Punktualnie o 19:00 rozpoczęła się transmisja, a jej pierwszym punktem było odsłonięcie muralu.

- Kurtyna opadła, odsłaniając nasz jubileuszowy mural. Mural powstał z okazji 40-lecia Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” w Radomiu. Mówi o tym, że jesteśmy razem 40 lat i 40 lat tworzymy tę kulturalną rzeczywistość Radomia. W nocy mówi, że kultura nie śpi – mówi Waldemar Dolecki, dyrektor MOK „Amfiteatr”.

Po odsłonięciu muralu zagrała radomska formacja Trzy eM, czyli Magdalena „Buka” Boduła (wokal), Marta Tomecka (skrzypce) i Michał Trzpioła (gitary). Zespół zabrał nas w podróż muzyczną przez ostatnie 40 lat. Usłyszeliśmy „Let’s Dance” Davida Bowiego, „Tu jestem w niebie” Republiki, „Back To Black” Amy Winehouse oraz „Wake Me Up” Aviciiego.

Na koniec dyrektor Waldemar Dolecki zaprosił do podziwiania nowego muralu oraz na kolejne wydarzenia jubileuszowe.

- Jak będziecie wędrować po parku, to zajrzyjcie przed budynek „Amfiteatru” i popatrzcie ma mural w dzień i w nocy, bo ma dwa różne oblicza. My przygotowujemy się do kolejnych wydarzeń związanych z jubileuszem. Pracujemy nad „Fosą”. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to spotkamy się na naszej plaży – mówił dyrektor.

Zapraszamy do nas: