Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

KULTURA

Masz pomysł? Kozienicki Dom Kultury może go sfinansować!

czwartek, 04 czerwca 2020 12:34 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Nawet do 7 tysięcy złotych dofinansowania mogą otrzymać mieszkańcy Gminy Kozienice na realizację własnego pomysłu z zakresu kultury. W środę, 3 czerwca, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ogłosił konkurs na inicjatywy lokalne. Warto zainteresować się tematem, bo to świetna okazja, aby zrobić coś nowego i ciekawego.

Konkurs na inicjatywy mieszkańców jest częścią realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka programu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”. Przez kilka ostatnich tygodni pracownicy Kozienickiego Domu Kultury i badacze z Fundacji Obserwatorium prowadzili badania nad stanem kultury w gminie i potrzebami mieszkańców. Na podstawie wniosków z badań, stworzyli regulamin i ogłosili konkurs.

– Nasz projekt realizowany jest w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury. Jednym z jego założeń jest odkrywanie i pobudzanie potencjału naszych mieszkańców. Chcemy wyzwolić pozytywną, twórczą energię, która w nich tkwi – tłumaczy dyrektor KDK Elwira Kozłowska. – Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich, którzy mają ciekawe pomysły – dodaje:

Masz pomysł? Podziel sie nim

W ramach konkursu każdy mieszkaniec Gminy Kozienice może zgłosić swój pomysł na inicjatywę z zakresu kultury. Mogą to być np. warsztaty, zajęcia, koncerty, spektakle, wystawy czy inne przedsięwzięcia, jakie wymyślą.

Co ważne, wnioski mogą składać zarówno pojedyncze osoby, jak i grupy mieszkańców, w tym osoby niepełnoletnie (w grupie powinna być co najmniej jedna osoba dorosła).

– W trakcie realizacji swoich pomysłów nasi mieszkańcy będą mogli liczyć na wsparcie merytoryczne ze strony pracowników Kozienickiego Domu Kultury oraz oczywiście na wsparcie finansowe. Wybrane w konkursie projekty mogą otrzymać do 7 tysięcy złotych dofinansowania. Pomożemy również z rozliczeniem tych środków – zaznacza Elwira Kozłowska:

Napisz i złóż wniosek

Żeby otrzymać dofinansowanie, należy zgłosić swój wniosek do konkursu inicjatyw. Ten się już rozpoczął, ale jest sporo czasu na przygotowanie formularza. Wnioski będą przyjmowane w dniach od 15 czerwca do 12 lipca, do godz. 15.00.

Wzór formularza można pobrać ze strony Kozienickiego Domu Kultury (www.dkkozienice.pl), a jego wersja papierowa została załączona do 108. wydania „Magazynu kulturalnego KDK”, które jest dostępne przed Centrum Kulturalno-Artystycznym.

Formularze zgłoszeniowe są bardzo proste, a ich wypełnienie nie powinno sprawić nikomu problemu. Organizatorzy konkursu pytają tylko o podstawowe kwestie, takie jak: ogólny zarys pomysłu, jego harmonogram czy przewidywany budżet. Należy przy tym pamiętać, że inicjatywy wybrane do dofinansowania, będą mogły być zrealizowane w terminie od 1 września do 10 listopada 2020 r. Warto też zwrócić uwagę na fakt, jakie koszty mogą być kwalifikowane do dofinansowania. Ich pełen wykaz znajduje się w regulaminie, dostępnym na stronie www.dkkozienice.pl

Pomogą z wnioskiem

Dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku Kozienicki Dom Kultury przygotowuje specjalne spotkanie on-line, podczas którego zostaną wytłumaczone wszelkie szczegóły. Odbędzie się ono 9 czerwca, o godz. 10.00, za pośrednictwem „Kulturalnej grupy KDK” na portalu Facebook (www.facebook.com/groups/grupakdk). Nagranie zostanie opublikowane w grupie i będzie dostępne również po zakończeniu spotkania. Pracownicy KDK odpowiedzą także na wszelkie pytania, które pojawią się na dowolnym etapie realizacji projektu.

Wypełnione formularze należy przekazać do Kozienickiego Domu Kultury za pośrednictwem poczty tradycyjnej (Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice), elektronicznej (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub osobiście (we wtorki i w czwartki, w godz. 10.30-11.30 i 15.30-16.30).

Wybiorą najlepsze pomysły

Po zakończeniu przyjmowania wniosków, zostanie ogłoszone specjalne głosowanie w Internecie, podczas którego wnioskodawcy będą mogli zyskać dodatkowe punkty do końcowej oceny. Ostatniego etapu oceny dokona specjalnie powołana do tego zadania komisja konkursowa, która wyłoni najlepsze pomysły. Kryteria oceny zawarte są w regulaminie. Już dziś wiadomo, że do realizacji trafi od 3 do 7 inicjatyw mieszkańców, a finałową listę poznamy najpóźniej 7 sierpnia.

Projekt „Razem dla kultury w Gminie Kozienice” realizowany jest w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020” i został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Zapraszamy do nas: