Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

KULTURA

Kozienicki Dom Kultury zaprasza na wakacyjne zajęcia

środa, 10 czerwca 2020 10:30 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

Warsztaty aktorskie, taneczne, ruchowe, różnego rodzaju zajęcia plastyczne, nauka gry na instrumentach, specjalne seanse kinowe, a nawet mobilne planetarium. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ogłosił właśnie zapisy na zajęcia w ramach akcji „Lato w mieście – wakacje 2020 z KDK”. 

Kozienicki Dom Kultury zaprasza na wakacyjne zajęcia. Tym razem już nie wirtualnie. Co ważne, po ponad trzymiesięcznej działalności w Internecie, dom kultury wraca z tradycyjną ofertą – wszystkie warsztaty odbędą się w Centrum Kulturalno-Artystycznym.

Tegoroczna akcja „Lato w mieście – wakacje 2020 z KDK” rozpocznie się już 1 lipca i potrwa do 27 sierpnia. - W tym czasie, na dzieci i młodzież, czekały będą ciekawe zajęcia. W sumie, w ofercie znalazły się 33 warsztaty o zróżnicowanej tematyce. Każdego roku, nasi instruktorzy przygotowują ofertę tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie – podkreśla Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury. – Zależy nam na tym, by dzieci i młodzież mogły rozwijać swoje pasje i umiejętności także podczas wakacji. Nasze zajęcia pobudzają wyobraźnię, pomagają się rozwijać, odkrywać w sobie talenty. Oczywiście uczestnicy cały czas pozostają pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, którzy chętnie dzielą się z nimi swoją wiedzą i dbają o bezpieczeństwo - dodaje Elwira Kozłowska.

Co znalazło się w ofercie?

Na liście zajęć są m.in. różnego rodzaju zajęcia ruchowe: joga, warsztaty fitness dla dzieci, taneczne: modern jazz, breakdance, hip-hop, a także warsztaty z tańca nowoczesnego i disco dance, tańca klasycznego czy zajęcia dla mam z dziećmi. Jak zawsze, czekają też zróżnicowane zajęcia plastyczne, podczas których powstaną wyjątkowe, indywidualne pamiątki z wakacji: łapacze snów, bransoletki, makramy czy rysunki. W ofercie znalazły się również warsztaty dziennikarskie, aktorskie, wokalne czy nauka gry na instrumentach – pianinie, gitarze i ukulele.

Ciekawym doświadczeniem powinny być również warsztaty z drukarką 3D czy wizyta w mobilnym planetarium. To niepowtarzalna okazja do eksploracji kosmosu bez wychodzenia z sali zajęciowej.

Wakacje to także kino i propozycje filmowe

Letnią ofertę Kozienickiego Domu Kultury uzupełniają specjale seanse kinowe pod hasłem „Filmowe środy w Kinie KDK”. Począwszy od 8 lipca, w każdą środę, o godz. 11.00 wyświetlane będą przebojowe filmy familijne.

W sumie pojawi się osiem ciekawych produkcji, a wśród nich m.in. adaptację kultowej gry wideo – „Sonic. Szybki jak błyskawica”, czy przygody popularnego bohatera książek „Wikinga Tappiego”. Na wszystkie te seanse obowiązują specjalne ceny biletów (10 zł). Szczegółowe informacje na temat repertuaru można znaleźć na stronie www.kinokozienice.pl

W nowym reżimie sanitarnym

- Organizacja zajęć po powrocie do tzw. „nowej normalności”, wiąże się ze stosowaniem do ściśle określonych norm sanitarnych. Kozienicki Dom Kultury zadbał o to, by te standardy bezpieczeństwa były jak najwyższe. Pracownicy są zaopatrzeni w środki ochrony osobistej, a budynek w płyn do dezynfekcji. Ponadto w CKA zainstalowano szyby z tworzywa sztucznego w kasach i punkcie informacji, a także zainstalowano naklejki, które pomogą w wyznaczaniu odległości.Wszystkie zajęcia zaplanowane są z odstępem czasowym, koniecznym na dezynfekcję pomieszczeń i przedmiotów po każdej grupie. Uczestnicy powinni pojawić się na zajęciach tuż przed ich rozpoczęciem, niemożliwe będzie dłuższe oczekiwanie na warsztaty na terenie CKA. Przed wejściem do sali uczestnicy będą mieli obowiązek dezynfekcji rąk, a już w sali obowiązuje wszystkich zachowanie dystansu społecznego minimum dwa metry – zaznacza dyrektor Elwira Kozłowska.

W trakcie zajęć uczestnicy nie powinni wymieniać się przyborami między sobą, a jeśli mają ze sobą wodę do picia, to każda butelka powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem. Prowadzący będą nadzorowali przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i oczywiście wyjaśnią przy tym dzieciom wszystkie szczegóły z tym związane. Organizatorzy zaznaczają również, że kontakt pomiędzy instruktorami prowadzącymi zajęcia, a rodzicami uczestników warsztatów odbywać się będzie wyłącznie drogą elektroniczną lub telefonicznie. Rodzicie proszeni są o to, by nie przyprowadzać na zajęcia dzieci z podejrzeniami chorób zakaźnych, a także w przypadku, jeżeli w domu ktoś przebywa na kwarantannie lub izolacji.

Jak się zapisać?

Udział we wszystkich zajęciach, z wyjątkiem seansów kinowych, jest nieodpłatny. Z oferty mogą skorzystać dzieci i młodzież pomiędzy 3. a 19. rokiem życia. Pierwszeństwo zapisu mają mieszkańcy Gminy Kozienice.

Zapisy odbędą się w dniach od 17 czerwca, od godz. 10.00 do 23 czerwca, do godz. 20.00. Zapisywać można się, do wyczerpania limitu miejsc, telefonicznie pod numerem telefonu 48 611 07 50 lub poprzez stronę internetową „Strefa zajęć” – https://www.strefazajec.pl/company/DK-Kozienice-id793.html

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona. Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami i ograniczoną liczbę miejsc, jeden uczestnik zajęć ma prawo wziąć udział tylko w dwóch różnych warsztatach. Po szczegółowe informacje odsyłamy do regulaminu, który jest dostępny na stronie www.dkkozienice.pl

Organizatorami akcji „Lato w mieście – wakacje 2020 z KDK” są Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Zapraszamy do nas: