Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

KULTURA

20 twarzy Przemka. Grafika w czasach pandemii

poniedziałek, 29 czerwca 2020 09:21 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Muzeum Regionalne w Zwoleniu
Elżbieta Warchoł

Muzeum Regionalne w Zwoleniu zaprasza do zwiedzania wystawy prac Przemysława Pomarańskiego pt: 20 twarzy Przemka. Grafika w czasach pandemii.

Rok 2020. Zmagająca się z pandemią ludzkość podporządkowując się zaleceniu pozostania w domach, coraz dotkliwiej zaczyna odczuwać skutki dobrowolnej izolacji. Wiele osób postanawia wówczas podjąć pracę nad rozwijaniem swoich talentów i umiejętności. Efekty tego typu działań mogą Państwo oglądać na naszej wystawie “20 twarzy Przemka. Grafika w czasie pandemii” - zaprasza Katarzyna Madejska z Muzeum Regionalnego w Zwoleniu. Autor prac, Przemysław Pomarański, postanowił podzielić się tym, co powstało w jego pracowni fotograficznej. Inspirując się filmowymi plakatami i okładkami płyt muzycznych stworzył interesujące grafiki, które wielokrotnie stanowią komentarz do bieżącej sytuacji - mówi o wystawie Katarzyna Madejska. Autor zaznacza, iż projekt ten pozwolił mu udoskonalić warsztat graficzny i przetrwać czas izolacji. Ma również nadzieję, że innym przyniesie on nieco pozytywnej energii.

Przemysław Pomarański – z wykształcenia geograf, znany jednak jako fotograf. Posługuje się wieloma pseudonimami, a polowanie na emocje to jego największa pasja. Chociaż COVID-19 odsłonił jego nowe oblicza, nadal można zastać go w 4U Studio lub na sesjach plenerowych. Albo na spacerze z psem.

Zapraszamy do nas: